Skip to content Skip to footer

Co dają kalendarze jako forma reklamy?

Wykorzystanie kalendarzy w reklamie jest znane od bardzo wielu lat. Powodem jest to, że stanowią one jeden z tych gadżetów, które są przydatne dla obdarowanych nimi klientów. Poza tym duża ilość możliwości, jak chodzi o wybór ich wielkości czy kształtów powoduje, że zainteresowane nimi firmy szybko mogą wyszukać odpowiednie dla siebie.

Co zawiera kalendarz reklamowy

Kalendarze firmowe to elementy, które produkowane są na wyłączne zlecenie konkretnych firm. Zawierają więc to, co zamawiający klient wskaże. Zazwyczaj do najważniejszych informacji jakie zawierają zalicza się dane firmy, czyli jej nazwę, adres jak również najczęściej umieszczone w widocznym miejscu logo. Kalendarze z logo są bowiem najbardziej rozpoznawalne przez klientów, i dlatego też zazwyczaj najchętniej je wybierają. Często takie kalendarze z logo to przede wszystkim nieduże formy, takie jak kalendarze kieszonkowe. Ze względu właśnie na ich wielkość ilość elementów, które można na nich umieścić jest dość ograniczona, dlatego też w wielu sytuacjach znajduje się na nich logo i nic więcej. Producent kalendarzy zazwyczaj bez większych problemów jest w stanie wykonać każdy przedstawiony przez klienta projekt. Ponadto kalendarze firmowe stały się tak popularne, że bardzo często drukarnie oferują darmowe wykonanie odpowiedniego projektu pod warunkiem zamówienia u nich wydruku kalendarzy.

Kiedy zamawia się kalendarze

Kalendarze w różnych wersjach największą popularnością cieszą się przede wszystkim na koniec roku, jednakże wiele firm, aby mieć pewność posiadania odpowiedniej ich ilości zleca ich produkcję znacznie wcześniej. Każdy producent kalendarzy zazwyczaj stara się docierać ze swoją ofertą do zainteresowanych osób przynajmniej kilka miesięcy wcześniej, aby dzięki temu móc zrealizować na czas wszystkie zamówienia. Obecnie dużą pomocą może być Internet, producenci bowiem umożliwiają złożenie zamówienia online. Jest to oszczędność przede wszystkim czasu, zarówno dla producenta jak również dla zainteresowanego takimi produktami klienta. Wiele firm, które decydują się na druk kalendarzy firmowych przyznaje, iż korzystają z usług tej samej drukarni. Powodem tego jest zazwyczaj dobra jej renoma jak również odpowiednia realizacja wcześniej złożonych zamówień. Ponadto bardzo często stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne rabaty.