Skip to content Skip to footer

Czym jest krem BB?

Ten kosmetyk rozkochał w sobie kobiety z całego świata. Zastąpił zwykłe kremy i podkłady za jednym zamachem, stając się ich sprytnym połączeniem. Krem BB, bo o nim właśnie mówimy, jest kosmetykiem pielęgnacyjnym, jak i tym przeznaczonym do wykonywania makijażu – łączy dwa w jednym, zapewniając wielorakie efekty.

Co oznacza skrót BB?

Skrót BB pochodzi od dwóch zwrotów używanych w języku angielskim, których można używać wymiennie – chodzi o Beauty Balm oraz Blemish Balm. Oba sformułowania oznaczają w języku polskim po prostu krem upiększający. Ma on zarówno pielęgnować, jak i korygować niedoskonałości.

Mimo iż nazwa kremu BB wzięła się z języka angielskiego, sam produkt po raz pierwszy został stworzony w Niemczech, skąd szybko przejęli go azjatyccy producenci, którzy mieli największy wpływ na jego spopularyzowanie. Z tego powodu dziś krem BB często kojarzony jest z pielęgnacją Azjatek.

Jak stosować krem BB?

Jako że jest to kosmetyk delikatny dla skóry, znacznie lżejszy od typowych podkładów i korektorów, może być stosowany na każdym typie cery – tłustej, suchej, mieszanej czy wrażliwej. Bardzo dobrze sprawdzi się też u osób mających problemy z trądzikiem. Dzięki temu, że nie zatyka porów, nie doprowadza do rozkwitu nowych niedoskonałości.

W większości przypadków kremy BB posiadają w składzie substancje nawilżające, dlatego można je stosować solo, rezygnując całkowicie z oddzielnego nawilżania twarzy.

Jak wykonać makijaż z kremem BB?

Kremu Beauty Balm używa się niemalże tak jak podkładu, tyle że z tą różnicą, iż nie wymaga on wcześniejszego nakładania kremu. Najlepiej wmasować go w skórę palcami, aby osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt.

Chcąc uzyskać lepsze krycie, można użyć większej ilości produktu bądź nałożyć go na twarz etapowo, w dwóch warstwach. Dzięki temu krem poradzi sobie z ukryciem wszelkich niedoskonałości.

Dlaczego warto używać tego kremu?

Bo to naturalny, a zarazem upiększający kosmetyk, który doskonale sprawdzi się w sytuacjach codziennych. Alternatywa dla ciężkich, zatykających pory podkładów i kremów stymulujących cerę do zwiększonej produkcji łoju.

Niektóre kobiety tak bardzo polubiły się z kremami BB, że używają ich nawet przed specjalnymi wyjściami. Produkty tego rodzaju poprawiają wygląd cery, która potem nawet bez makijażu prezentuje się świetnie.

Kremy bb dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl