Skip to content Skip to footer

Co dokładnie warto wiedzieć o zbiornikach dwupłaszczowych?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zbiornik dwupłaszczowy jest przeznaczony zarówno do przechowywania, jak i wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego. Omawiany produkt jest doskonałym rozwiązaniem dla firm zużywających duże ilości paliwa. Jest to zatem nie tylko bardzo wygodne, ale również ekonomiczne rozwiązanie. Jak zbudowany jest zbiornik dwupłaszczowy na paliwo?

Z jakich materiałów wykonywane są tego typu produkty?

Producent zbiorników przeważnie do ich produkcji wykorzystuje najwyższej możliwej jakości tworzywa sztuczne, które są zabezpieczone antystatycznie. Można mieć dzięki temu całkowitą pewność, że nie będą gromadziły się ładunki elektrostatyczne, które mogłyby doprowadzić do zapłonu oleju. Godny uwagi jest fakt, że najczęściej do produkcji omawianych zbiorników dwupłaszczowych stosuje się polietylen. Wspomniany materiał jest nie tylko łatwo dostępny i tani, ale również cechuje się świetnymi właściwościami.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tego rodzaju zbiorniki powstają procesie formowania rotacyjnego. Nie można zapomnieć, że polietylen wykazuje się odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie ultrafioletowe czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Należy mieć świadomość, że budowa zbiorników znajdujących się w ofercie asortymentowej renomowanych producentów chroni olej napędowy przed ewentualnym wyciekaniem do gruntu.

W co dokładnie wyposaża swoje produkty producent zbiorników?

Warto wiedzieć, że zbiornik dwupłaszczowy na paliwo składa się z wewnętrznego zbiornika właściwego, a także pokrywy ochronnej. Godny uwagi jest fakt, że płaszcz zewnętrzny będzie nadawał konstrukcji nie tylko odpowiednią funkcjonalność, ale również wytrzymałość. Ponadto budowa będzie gwarantowała, że w przypadku ewentualnej awarii olej napędowy na pewno nie przecieknie do środowiska. Dzięki temu na zewnątrz nie będą wydostawały się żadne opary.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że między płaszczami znajduje się przestrzeń, która jest pewnego rodzaju naturalną izolacją termiczną. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że na olej, który znajduje się w omawianym zbiorniku nie działają wysokie temperatury. Należy mieć świadomość, że wysokiej jakości Zbiorniki dwupłaszczowe wyposażone są w pistolet do tankowania, pompę, przewód dystrybucyjny, licznik, a także filtr. Nie jest zalecane przed podjęciem decyzji o zakupie sugerować się tylko ceną.