Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o myjkach ultradźwiękowych?

Należy mieć świadomość, że myjki ultradźwiękowe są koniecznym elementem wyposażenia w pracowniach, warsztatach czy gabinetach, gdzie wymagane jest przede wszystkim bardzo dokładne czyszczenie niewielkich przedmiotów. Omawiany produkt stosowany jest przez stomatologów, protetyków czy weterynarzy.

Co warto wiedzieć o myjce ultradźwiękowej?

Myjka ultradźwiękowa charakteryzuje się przede wszystkim bardzo delikatnym, a także intensywnym działaniem czyszczącym. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że właściwości czyszczące wspomnianego produktu mogą być także wspierane specjalistycznymi płynami, które będą ułatwiały usuwanie zabrudzeń z poszczególnych przedmiotów.

Godny uwagi jest również fakt, że za ostateczny efekt czyszczący odpowiedzialne jest zjawisko kawitacji. W najprostszym możliwym ujęciu polega ono na bardzo gwałtownej przemianie fazowej z fazy ciekłej w gazową w wyniku oddziaływania zmniejszenia ciśnienia.

Z czego dokładnie składa się myjka ultradźwiękowa

Należy mieć świadomość, że omawiane myjki ultradźwiękowe składają się przede wszystkim z wanny, która jest wykonana z najwyższej możliwej jakości stali nierdzewnej, a także generatora ultradźwięków zamontowanego na jej dnie.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wannę ultradźwiękową można bez żadnego problemu wykorzystywać do czyszczenia różnych narzędzi.

Na czym dokładnie polega czyszczenie?

W pierwszej kolejności należy do zbiornika wlać wodę ze stosunkowo małą ilością detergentu czy środka dezynfekującego. Kolejnym etapem będzie uruchomienie urządzenia. Godny uwagi jest fakt, że dzięki przenoszeniu fal ultradźwiękowych dochodzi do powstania tysięcy małych pęcherzyków.

Powodują one nie tylko lokalne, ale również bardzo szybkie zmiany ciśnienia. W ten sposób dochodzi do oddzielenia cząsteczek zanieczyszczeń od powierzchni określonego przedmiotu. Oznacza to tym samym, że myjka ultradźwiękowa może czyścić małe elementy.

Co należy zrobić po zakończonym procesie?

Należy pamiętać, aby po zakończonym procesie wyjąć narzędzia z roztworu, a także opłukać je wodą. Nie można oczywiście zapomnieć o dokładnym osuszeniu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki zastosowaniu omawianych urządzeń możliwe jest uzyskanie maksymalnej możliwej czystości.

Ponadto możliwe jest przechowywanie oczyszczonych narzędzi zachowując ich jałowość. Służą do tego nie tylko rękawy sterylizacyjne, ale również zgrzewarki impulsowe.

Myjki ultradźwiękowe dostępne są w ofercie Beautysystem.pl.