Skip to content Skip to footer

Asortyment sklepów gastronomicznych, czyli wyposażenie gastronomii

Wyposażenie gastronomii to niezwykle obszerny dział, który obejmuje bardzo wiele kategorii. Nie może tutaj zabraknąć urządzeń i sprzętów, które pomogą przygotowywać posiłki, podawać je, przechowywać, a także odpowiednio wyeksponować. Urządzenia muszą być nie tylko wygodne, ale również bezpieczne.

Sprzęty i urządzenia dostępne w sklepach gastronomicznych

W sklepach gastronomicznych istnieje bardzo szeroki wybór różnorodnych sprzętów, urządzeń i akcesoriów, które mogą różnić się przede wszystkim pod względem jakości oraz ceny. O ile cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, tak jakość jest w tym przypadku zdecydowanie ważna. Porządne urządzenia zapewniają wydajniejszą i bezpieczniejszą pracę, a jest to bardzo ważne, ponieważ obsługują je ludzie.

Urządzenia i sprzęty mogą także różnić się pod względem energooszczędności. Te pochłaniające mniej energii elektrycznej są z pewnością znacznie milej widziane w lokalach gastronomicznych. Generują one realne oszczędności, ale są także znacznie droższe. Coraz bardziej modne są także urządzenia, które zapewnią zdrowe przygotowywanie potraw z jak najmniejszą ilością tłuszczu.

Urządzenia do obróbki mechanicznej i termicznej

Są to bardzo obszerne kategorie, które obejmują niezliczoną ilość urządzeń i sprzętów, które ułatwią obróbkę mechaniczną oraz termiczną przygotowywanych posiłków. Do obróbki mechanicznej przysłużą się różnego rodzaju obieraczki, krajalnice, szatkownice, roboty, maszyny do mielenia czy obierania, a także na przykład prasy do mięsa i kotleciarki.

Wyposażenie gastronomii pod względem urządzeń do obróbki termicznej jest jeszcze bardziej obszerne. To piecyki, kuchnie, grille, piece do pizzy, gyrosy, kotły warzelne, warniki, bemary oraz mniejsze sprzęty jak frytkownice, naleśnikarki, opiekacze, tostery, a nawet urządzenia do przyrządzania hot-dogów.

Przechowywanie, chłodzenie i zastawa

Na każde wyposażenie gastronomii składają się także sprzęty i urządzenia, które pozwolą łatwo przechowywać przygotowane posiłki. Są to pojemniki termoizolacyjne, termosy, a także szafy chłodnicze, półki, regały, lady i witryny.

Osobną kategorią jest zastawa stołowa, która służy przede wszystkim do serwowania przygotowanych posiłków i konsumowania ich. Jej wymiar jest nie tylko praktyczny, ale także estetyczny.

Wyposażenie gastronomii znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl.