Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o ściankach prysznicowych?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ścianki prysznicowe w najprostszym możliwym ujęciu pozwalają na dostosowanie wielkości określonej kabiny natryskowej do potrzeb użytkowników. Ponadto dzięki wspomnianym elementom stosunkowo łatwo można będzie zaaranżować nawet niewielką łazienkę.

Jakie zalety mają ścianki prysznicowe?

Jak już zostało wspomniane wcześniej umożliwiają wydzielić miejsce natryskowe w łazience. Aspekt ten ma bardzo duże znaczenie w przypadku małych pomieszczeń, gdzie aranżacja z zachowaniem wysokiej funkcjonalności nie jest łatwa. Godny uwagi jest fakt, że neutralna ścianka prysznicowa nie będzie dominowała w pomieszczeniu.

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów omawianego rozwiązania należy zaliczyć uniwersalność. Należy mieć świadomość, że ścianki można bez większego problemu zamontować na brodziku czy podłodze łazienki. Mogą one zatem zostać wykorzystane w różnych konfiguracjach.

Parametry ścianek prysznicowych

Rekomendowane jest postawienie na szkło. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiana ścianka prysznicowa powinna być wykonana z najwyższej możliwej jakości szkła hartowanego. Cechuje się ono bowiem bardo wysoką wytrzymałością.

Ponadto nie pęknie łatwo w przypadku ewentualnego uderzenia. Godny uwagi jest również fakt, że szkło hartowane będzie cechowało się odpornością na różnicę temperatur.

Czy grubość szkła będzie miała istotne znaczenie?

Należy mieć świadomość, że bardzo duża liczba osób przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanawia się, jaką grubość powinno mieć szkło hartowane. Warto wiedzieć, że obecnie na rynku dostępne są modele omawianych ścianek prysznicowych o różnej grubości. Czy najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie postawienie na najgrubszą ściankę renomowanego producenta?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo duże znaczenie będzie miał fakt, jaki rodzaj drwi prysznicowych został zamontowany. Godny uwagi jest fakt, że w przypadku drzwi przesuwnych z torem dolnym oraz górnym świetną opcją będzie ścianka o grubości 4 mm. Osoby planujące zaopatrzyć się w drzwi uchylne, powinny zaopatrzyć się w Ścianki prysznicowe o grubości 6 mm.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Nie jest rekomendowane sugerowanie się tylko ceną. Znacznie lepszym parametrem będzie stosunek ceny do jakości.Warto zaopatrywać się w produkty znajdujące się w asortymencie renomowanych producentów.

Można mieć wtedy pewność, że wszystkie produkty spełniają istotne normy jakości. Ponadto znane firmy dysponują zaawansowanym zapleczem technicznym.