Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o zabiegu liposukcji laserowej?

Wśród różnych zabiegów, które są przeprowadzane na ciele człowieka można wymienić między innymi liposukcję laserową. Ma ona bardzo korzystne efekty, dlatego warto zapoznać się z charakterystyką tego rodzaju zabiegów.

Przygotowanie do zabiegu

Lipoliza laserowa to zabieg, do którego powinno się w odpowiedni sposób przygotować. Przede wszystkim wymagane jest wykonanie niezbędnych badań, dzięki którym będzie możliwe określenie podstawowego stanu zdrowia pacjenta. Wśród badań można przede wszystkim wymienić badania laboratoryjne. W ich składzie można wymienić morfologię, grupę krwi, wskaźniki krzepnięcia krwi, a także kreatyninę oraz glukozę. Istotne jest również wykonanie badania moczu.

Przebieg zabiegu

Podczas takiego zabiegu, jak Liposukcja laserowa pacjent najczęściej otrzymuje środki przeciwbólowe. Czasami zabieg wykonywany jest również w narkozie. Zabieg polega na odsysaniu tłuszczu z tkanki tłuszczowej. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu różnych metod, jednak wśród nich najbardziej popularna i bardzo skuteczna jest lipoliza laserowa. Dlatego jest ona najchętniej wybieranym rodzajem zabiegu wśród wielu osób. Pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować już po trzech tygodniach. Wcześniej zazwyczaj utrzymuje się opuchlizna na ciele.

Zalecenia po zabiegu

Po przeprowadzeniu takiego zabiegu, jak liposukcja laserowa należy w odpowiedni sposób o siebie zadbać. Tego rodzaju działania uwzględniają przede wszystkim rekonwalescencję, która powinna trwać od czterech do sześciu tygodni. W jej trakcie powinno się nosić specjalne ubrania, które będą miały właściwości uciskowe. Jest to niezwykle istotne dla powodzenia całego procesu oraz uwidocznienia się efektów zabiegu. Dlatego nie można zapominać o tak istotnej kwestii.

Ilość zabiegów

Wiele osób zastanawia się, ile razy powinno się wykonać zabieg liposukcji. Zazwyczaj jeden zabieg charakteryzuje się wysokim poziomem skuteczności i powinien być wystarczający. Jednak w przypadku posiadania bardzo dużej ilości nadmiernej tkanki tłuszczowej może być konieczne przeprowadzenie zabiegu ponownie. Jednak może to nastąpić dopiero po wygojeniu się ciała po pierwszym zabiegu, co jest bardzo ważne i może trwać nawet do czterech tygodni.