Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy z deweloperem?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania lub domu bezpośrednio od dewelopera. Dlaczego? Porządna, sprawdzona i doświadczona firma posiada już sporo inwestycji w województwie mazowieckim, tym samym klienci mogą zapoznać się z opiniami innych klientów na ten temat oraz na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają konkretne domy i mieszkania.

Dobry deweloper – co oferuje swoim klientom?

Deweloper Ożarów mazowiecki działa na rynku budowlanym już od wielu lat, dlatego też cieszy się on bardzo dobrą opinią wielu klientów. Dzięki tej solidnemu wykonawcy, wiele osób kupiło swoje wymarzone mieszkania, apartamenty oraz domy w pięknych lokalizacjach. Deweloper Ożarów mazowiecki stara się wyjść klientom naprzeciw i oferuje im lokale przestrzenne, nowoczesne i niezwykle komfortowe. Każdy klient na pewno znajdzie idealne miejsce dla siebie.

To trzeba wiedzieć przed podpisaniem umowy

Klienci nie zawsze wiedzą, o co zapytać przedstawiciela firmy deweloperskiej oraz na co powinni zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy. Podpisując umowę z deweloperem Ożarów, klienci wcześniej powinni wynegocjować dobrą cenę nieruchomości oraz ustalić termin przeniesienia prawa własności. Warto także dokładnie rozpisać harmonogram i wysokość wpłat na rzecz dewelopera. Ponadto każdy klient musi otrzymać rzetelne informacje o zakupionej przez niego działce budowlanej, a także o usytuowaniu nieruchomości w obrębie działki. Wiele osób chce się także dowiedzieć, czy w okolicy konkretnej nieruchomości powstaną inne zabudowania.

Umowa deweloperska

Mnóstwo klientów decyduje się na zakup mieszkania lub domu nawet wtedy, gdy jeszcze inwestycja nie została przed dewelopera zakończona. Warto jednak podkreślić, iż nie należy się bać takiego zakupu, gdyż klient chroniony jest umową deweloperską, tym samym jego pieniądze są bezpieczne. Umowa deweloperska dokładnie określa termin, w którym to firma musi skończyć swoją inwestycję. Dopiero wtedy bank wypłaci deweloperowi pieniądze. Trzeba jednak pamiętać o tym, by umowa ta zawarta była u notariusza. Wówczas interes kupującego jest chroniony, a solidny deweloper będzie dążył do tego, by wywiązać się z umowy. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach opinia zadowolonych klientów jest bezcenna.