Skip to content Skip to footer

Co zrobić z ubytkiem zęba na Śląsku?

Co zrobić będąc mieszkańcem Śląska, który utracił nagle ząb, część uzębienia albo całe uzębienie? Przede wszystkim nie martwić się! Śląsk to obecnie coraz bardziej prężnie rozwijający się region i bez problemu specjaliści poradzą sobie tam z tym małym problemem. Rozwiązaniem zaś będą protezy zębowe Śląsk.

Przyczyny utraty zębów

Przede wszystkim warto jednak się zastanowić krótko nad tym, jakie mogą być przyczyny tego, że będziemy poszukiwać protezy zębowej na Śląsku. Otóż przede wszystkim może tutaj dojść do choroby dziąseł. Dalej – winę mogą ponosić zaniedbania higieniczne, choroby metaboliczne, urazy, wypadki. Zasadniczo możliwych przyczyn jest całkiem sporo.

Co więcej – przyczyny te wzajemnie się nie wykluczają i to trzeba dokładnie przebadać. Chodzi o to, że jeśli mieliśmy wypadek i straciliśmy po nim zęby to niekoniecznie wykluczało to fakt, że zęby mogły być wcześniej już osłabione przez jakąś chorobę.

Krok pierwszy – dentysta

Zanim jednak zaczniemy szukać, gdzie będą protezy zębowe katowice czy też protezy zębowe Chorzów, to trzeba jednak wybrać się najpierw do dentysty. Dlaczego? Otóż właśnie ten specjalista pomoże nam ocenić, jaka była przyczyna utraty uzębienia, jakie protezy Śląsk mogą być najlepsze i w ogóle na co powinniśmy stawiać.

Krok drugi – wybór protezy

No właśnie – mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że protezy Śląsk występują w kilku rodzajach. O czym tutaj dokładniej jest mowa? Otóż mówiąc krótko mamy protezy ruchome częściowe i całkowite oraz stałe czyli implanty. Co jednak jest szczególnie też istotne – nie zawsze tylko od nas i od stanu naszych finansów będzie zależało to, jakie protezy zębowe Chorzów czy protezy zębowe Katowice będą się nadawać.

Krok trzeci – znalezienie dobrego protetyka albo chirurga szczękowo – twarzowego

Generalnie oczywiście najlepsze są implanty. Jednak są one bardzo kosztowne a dodatkowo niestety nie każdy może mieć je założone. Zasadniczo jednak ocenia to chirurg czasem razem z protetykiem. Najpierw jednak trzeba znaleźć odpowiedni gabinet protetyczny albo chirurgiczny. Zawsze podczas poszukiwań warto zwrócić uwagę na to, jakie dan lekarz i protetyk mają opinie, jak przedstawia się ich oferta, czy protetyk współpracuje z NFZ itp.