Skip to content Skip to footer

Badania prenatalne: kiedy warto je wykonać?

Choć badania prenatalne często trzeba opłacać z własnej kieszeni, a NFZ refunduje je tylko w niektórych przypadkach, nie brak osób, które decydują się na ich wykonanie. Dlaczego?

Skąd bierze się popularność badań tego typu?

Dla tych, którzy chcą w porę dowiedzieć się, czy ich dziecko będzie zdrowe, ważną kwestią są właśnie badania prenatalne Cena nie gra roli w chwili, gdy można w porę wykryć chorobę będącą śmiertelną zagrożeniem lub wadę serca, z którą trzeba będzie walczyć od pierwszych dni życia dziecka. Istnieje też długa lista przypadków, w których kobieta powinna zdecydować się na badania prenatalne Kraków, kuszący listą wielu placówek oferujących takie badania, zachęca do ich wykonania kobiety po 35. roku życia oraz te, które już urodziły dziecko z wadą genetyczną. Również w chwili, gdy w rodzinach przyszłych rodziców pojawiały się choroby genetyczne,warto wykonać podstawowe badania prenatalne Cena ich jest niczym w porównaniu ze zdrowiem dziecka, o którego losach tak często decyduje okres ciąży.

Ile to kosztują poszczególne badania?

Koszt badania zależy od wielu czynników, przy czym kwestią najważniejszą jest to, jakie wykonane ma być badanie prenatalne Cena niektórych testów to dochodzi nawet do 2 tysięcy, jednak w wielu przypadkach jest to niewielka oplata za cenne wiadomości, jakie można zdobyć dzięki jego wynikom. USG (około 150 zł) to najtańsze badanie prenatalne Cena testy podwójnego, pozwalającego m.in. na wykrycie zespołu Downa,może sięgać nawet 400 zł. Najdroższy jest test Harmony, za wykonanie którego trzeba zapłacić od 2 do 2,5 tysiąca złotych. Test ten pozwala wykryć wiele wad wrodzonych,a jego wykonanie zalecane jest m.in. tym kobietom, które zaszły w ciążę po 35 roku życia oraz tym, które mają za sobą poronienie lub urodzenie dziecka obciążonego wadą genetyczną. Wysoka cena nie zniechęca zatem tych kobiet, które od dawna czekają na potomka.

Wiedza na temat tego, czy dziecko przyjdzie na świat zdrowe, czy też od pierwszych dni swego życia będzie się musiało borykać z poważnymi problemami, to ważna sprawa dla wielu rodziców. W przygotowaniu się na najgorsze mogą im pomagać właśnie badania prenatalne kraków ma szeroką ofertę takich badań,dzięki czemu wszystkie pary mogą liczyć na profesjonalne wsparcie.