Skip to content Skip to footer

Czy każdy może zamieścić ogłoszenie na portalu ogłoszeniowym?

Każdy z nas często spotyka się z sytuacją, w której chce sprzedać używany przedmiot. Mogą to być książki, które już nas nie interesują, ubrania, z których wyrosło nasze dziecko lub meble, które niedawno wymieniliśmy na nowe. Korzystanie z tradycyjnych metod sprzedaży często może zawieść, jako że znalezienie zainteresowanych jest trudne i czasochłonne, dlatego w tym przypadku może przydać się portal ogłoszeniowy.

Typy ofert na stronach ogłoszeniowych

Każda strona ogłoszeniowa posiada kilka kategorii zamieszczanych na niej ogłoszeń – od ofert pracy, poprzez ogłoszenia matrymonialne, a kończąc właśnie na ofertach kupna i sprzedaży. Zamieszczone ogłoszenia mają z reguły bardzo prostą budowę, więc o ile jako sprzedawca postaramy się, by opis sprzedawanego przedmiotu był przejrzysty i w łatwy sposób docierał do odbiorcy, raczej nie spotkamy się z sytuacją, w której potencjalny klient będzie miał problem z odczytaniem takich elementów jak stan czy cena sprzedawanego przedmiotu. Możliwość zamieszczenia zdjęć jest kolejną zaletą, jako że przy pomocy fotografii możemy w łatwy sposób zaprezentować stan sprzedawanego przez nas przedmiotu.

Portal ogłoszeniowy a serwis aukcyjny

Strona ogłoszeniowa tym różni się od serwisu aukcyjnego, że zamieszczane są na niej głównie darmowe ogłoszenia. Popularne serwisy aukcyjne, takie jak chociażby Allegro, wymagają uiszczenia pewnej opłaty za zamieszczenie sprzedawanego produktu, więc nawet jeśli nie zapłacimy za samo wystawienie oferty, najczęściej będziemy musieli płacić, aby po danym okresie czasu nie została ona usunięta. W przypadku stron ogłoszeniowych jedyna opłata wiąże się z pewnego rodzaju wyróżnieniem oferty – jeżeli chcemy, żeby nasze ogłoszenie znalazło na samej górze listy, tym samym docierając do największej liczby zainteresowanych, musimy za to zapłacić. W każdym innym przypadku są to całkowicie darmowe ogłoszenia.

Jak szybko produkt się sprzeda?

Wiele osób liczy, że wystawiony produkt sprzeda się natychmiast, jednak jest to kwestia całkowicie indywidualna. Wszystko zależy od stanu produktu, ceny, ilości konkurencyjnych ofert i tego, ilu zainteresowanych naszym produktem pojawi się w danym okresie czasu. Czasami można czekać nawet kilka miesięcy, zanim produkt w końcu się sprzeda, a niekiedy wystarczy kilka godzin, by pojawili się pierwsi chętni. Nie mniej jednak, warto spróbować serwisów ogłoszeniowych, jeżeli mamy ciekawe produkty na sprzedaż.