Skip to content Skip to footer

Najlepsze naleśniki na kuchence indukcyjnej!

Kuchenka indukcyjna to znakomite rozwiązanie. Zużywa mniej energii, nie powoduje wypadków związanych z gazem, łatwiej kontrolować temperaturę. Jednak z drugiej strony nie możemy na niej postawić każdego garnka i każdej patelni. Jak zatem możemy wybrać patelnię do naleśników indukcja?

Naleśniki? Zawsze!

Przede wszystkim – czy potrzebujemy takiej patelni? Na to pytanie można odpowiedzieć pytaniem – a któż z nas nie kocha naleśników, krokietów, racuchów czy tortów naleśnikowych? Oczywiście wszyscy za nimi szalejemy. Niestety przygotowanie ich na zwykłej patelni przypomina walkę z mitycznym potworem.

Ciasta nie da się wlać, naleśniki wychodzą nierównomiernie przygrzane, rozpadają się podczas próby ich zdjęcia z patelni… Dlatego też lepiej zainwestować w przyrząd, jakim jest patelnia do naleśników indukcja. Ale dlaczego indukcja? Otóż, jeśli mamy kuchenkę indukcyjną, to tylko taka patelnia nie zarysuje jej ani nie zniszczy.

Wybór patelni do naleśników indukcja

W jaki sposób możemy wybrać odpowiednią patelnię do naleśników indukcja? Przede wszystkim spójrzmy, czy dana patelnia na pewno jest przeznaczona do płyt indukcyjnych. Jeśli mamy w tym zakresie jakieś wątpliwości, to koniecznie spytajmy pracownika sklepu. Ponadto musimy sprawdzić, że czy wybrana przez nas patelnia do naleśników indukcja na pewno posiada odpowiednią powłokę czy atesty bezpieczeństwa.

Jednak bądźmy szczerzy – trudno nam to ocenić, patrząc po prostu niewprawnym okiem na patelnię do naleśników indukcja, szczególni jeśli jest to pierwszy tego typu produkt, jaki kupujemy. Warto zatem wcześniej poszperać w Internecie i popatrzeć, czym się różnią poszczególne patelnie do naleśników indukcja, który model oceniany jest jako najlepszy itd.

Patelnia do naleśników indukcja – jak używać?

Często pojawia się jeszcze pytanie – w jaki sposób należy myć, czyścić oraz ogólnie jak używać taką patelnię do naleśników indukcja? Otóż zasady nie są różne od tych ogólnie przyjętych dotyczących obsługi sprzętów kuchennych. Wiadomo – nie można szorować bardzo mocno takich patelni.

Poza tym? Oprócz tego tak naprawdę pozostaje nam po prostu cieszyć się świetnymi naleśnikami, jakie otrzymamy w wyniku zastosowania patelni do naleśników indukcja. Warto także pomyśleć nad inwestycją w inne specjalne sprzęty do kuchni, a w szczególności – do płyty indukcyjnej.

Patelnie do naleśników na indukcję kupisz na cookstore.pl