Skip to content Skip to footer

Demencja? W domach opieki bezpiecznie

Demencja starcza to pojęcie, które jest dość powszechnie znane. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, z tego, co tak naprawdę ono oznacza. Jest to potoczna nazwa choroby alzheimera, choroby, która jest bardzo niebezpieczna i utrudnia samodzielne życie. Większość, osób, które podjęły leczenie alzheimera muszą korzystać z usług, jakie oferują domy opieki. Postępy choroby wymagają pozostawania pod specjalistyczną opieką, a taką zapewnia rehabilitacja w domu opieki.

Na czym polega alzheimer?


Alzheimer to choroba, która w wyniku wytwarzania się toksycznych związków w mózgu, atakuje jego tkanki, doprowadzając do stopniowego ich zaniku. W wyniku działania tego procesu człowiek staje się coraz mniej sprawny, a upośledzeniu ulegają najpierw jego zdolności intelektualne, a następnie fizyczne i fizjologiczne. Alzheimer prowadzi do całkowitego zaburzenia samodzielności chorego, który będzie wymagał stałej opieki i kontroli, jaką mogą zapewnić domy opieki.

Postęp choroby


Początek choroby zawsze objawia się zaburzeniami pamięci. Początkowo, proces ten ma bardzo delikatny przebieg, by z czasem stawać się coraz większym zagrożeniem. Kłopoty z pamięcią przeradzają się do tego stadium, że chory może zapomnieć, że potrzebuje zjeść lub nawet jak się nazywa. Choroba zaczyna z czasem postępować, a jej efekty są coraz bardziej zauważalne. Zaczynają się również problemy ze zdolnościami fizycznymi i fizjologicznymi. Niektórzy chorzy nie są w stanie sami zjeść posiłku. Leczenie alzheimera może spowolnić rozwój choroby, zatrzymać ekspansję zniszczenia mózgu, ale nie da się tego schorzenia wyleczyć. Z czasem, każdy chory wymaga opieki, dlatego rehabilitacja w domu opieki wydaje się najlepszą formą dla schorowanych na tę chorobę.

Specjalistyczna opieka


Osoby dotknięte rozwiniętą formą choroby, wymagają stałej i dokładnej kontroli oraz opieki. Choroba powoduje duże stadium otępienia, chorzy nie pamiętają o przyjmowaniu leków czy spożywaniu posiłków, bardzo często też nie są w stanie samodzielnie dokonywać pewnych czynności, np. właśnie samodzielnego spożywania posiłków. Domy opieki przejmują całkowitą kontrolę nad chorymi, pilnują procesu przyjmowania leków, pomagają w codziennych czynnościach i swoją profesjonalną pomocą, sprawiają, że życie pacjentów staje się łatwiejsze. Pensjonariusze przebywają pod stałą opieką zarówno personelu składającego się z pielęgniarek i pielęgniarzy, jak i lekarzy. Dzięki temu, chory uzyskuje zarówno pomoc w codziennych czynnościach, jak i stały monitoring pod kątem rozwijającej się choroby oraz możliwość natychmiastowego wdrażania nowego systemu leczenia.

Więcej na stronie http://www.kasmin.pl/