Skip to content Skip to footer

Diagnostyka niepłodności u mężczyzn – co warto wiedzieć o badaniach nasienia?

Trudności z zajściem w ciążę mogą być konsekwencją problemów z jakością męskiego nasienia. W celu sprawdzenia jego paramentów przeprowadza się kompleksową diagnostykę.

Męska niepłodność – jakie ma przyczyny?

Szacuje się, że problemy z zapłodnieniem po równi wynikają z czynników damskich i męskich. U mężczyzn powodem jest najczęściej nieodpowiednia jakość nasienia, które jest niezbędne do zajścia w ciążę przez kobietę.

Niepłodność u mężczyzn może być efektem wielu czynników – nieprawidłowej budowy jąder, nowotworów, niektórych schorzeń wirusowych, zaburzeń hormonalnych. Nie bez znaczenia jest także tryb życia, w tym stres, palenie papierosów, picie alkoholu, zażywanie narkotyków, otyłość.

Podstawowym testem używanym do oceny męskiej płodności jest seminogram – Badanie nasienia, które pozwala na ocenę jego parametrów.

Diagnostyka męskiej niepłodności – badania nasienia

Aby ocenić, czy powodem niepłodności jest nieodpowiednia jakość męskiego nasienia, wykonuje się jego badanie. Mężczyzna dostarcza je do laboratorium po masturbacji, ewentualnie może pobrać podczas stosunku.

Ocena nasienia prowadzona jest pod mikroskopem, także z wykorzystaniem komputera – badanie CASA. Zlecając badanie nasienia w Krakowie i w innych dużych miastach, można skorzystać także z innych opcji diagnostyki.

Profesjonalne badanie nasienia Bielsko-Biała i Kraków – to dwie lokalizacje, w których można wykonać pełną diagnostykę męskiej niepłodności.

Badanie nasienia – ile kosztuje?

Gdy chodzi o badanie nasienia Kraków oraz inne miasta, w których jest ono prowadzone, oferują ceny na poziomie od 100 zł do 300 zł w zależności od jego zakresu.

Do cen badań należy doliczyć dodatkowe koszty związane z wizytą lekarską w klinice leczenia niepłodności – zazwyczaj jest to wydatek od 100 do 200 złotych za konsultację ze specjalistą.

Badanie nasienia Kraków, Bielsko-Biała – diagnostyka w klinikach niepłodności

Wszystkim mężczyznom zamierzającym wykonać badanie nasienia Bielsko-Biała oraz Kraków gwarantują szybki dostęp do najlepszych klinik specjalizujących się w diagnostyce i leczeniu niepłodności.

Osoby planujące wykonać badanie nasienia w Krakowie i Bielsku-Białej mogą znaleźć dokładne informacje dotyczące oferty i cen bezpośrednio na stronach klinik.