Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto postawić na zasłony zaciemniające?

Zasłony zaciemniające cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To prawdziwa gratka dla tych, którzy nie posiadają rolet oraz żaluzji. Opisywane tekstylia skutecznie chronią przed słońcem oraz wścibskimi spojrzeniami przechodniów lub sąsiadów. Najpopularniejsze są modele welurowe oraz aksamitne. Wybór godnych polecenia produktów jest ogromny, więc każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie.

Wychłodzenie pomieszczenia

Zaciemniające zasłony do salonu lub innego pomieszczenia genialnie sprawdzają się w upalne dni. Są one produkowane z materiałów, które ograniczają stopień przenikania promieni słonecznych. To właśnie dzięki temu w pomieszczeniu będzie panować dogodna temperatura. Istotne jest to, aby okna były zasłonięte w najgorętszych porach dnia.

Zasłony zaciemniające są chętnie umieszczane w miejscach snu oraz relaksu. Wyśmienicie sprawdzą się w pokoju niemowlaka lub dziecka. Warto pomyśleć również o seniorach, którzy są szczególnie wrażliwi na wysokie temperatury.

Zaciemnienie sypialni

Niejedna osoba nie potrafi zasnąć w blasku latarni lub sąsiadujących budynków. Rozwiązaniem tego problemu są zasłony do sypialni. Spełnią one wymagania tych, którzy nie akceptują opasek na oczy. Na szczególną uwagę zasługują zasłony zaciemniające w ciemnych kolorach np. bordowym, grafitowym, brązowym, granatowym, czarnym. Znalezienie modelu pasującego do wnętrza nie stanowi żadnego problemu.

Zasłony do sypialni powinny stanowić dopełnienie wnętrza. Właśnie dlatego podczas ich zakupu należy zwrócić uwagę nie tylko na gramaturę tkaniny, ale również wzornictwo. Ci, którzy potrzebują zróżnicowanej oferty powinny zajrzeć do sklepów internetowych.

Alternatywa dla rolet

Zaciemniające zasłony do salonu mogą stanowić alternatywę dla drogich rolet lub żaluzji. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy wynajmują mieszkanie i chcą uniknąć dodatkowych inwestycji. Już za kilkadziesiąt złotych można zakupić wytrzymałe, a zarazem estetycznie wykończone tekstylia, które przez długi czas pozostaną w nienaruszonym stanie.

Wybierające zasłony do salonu trzeba zwrócić uwagę na ich długość. W sprzedaży znajdują się gotowe modele, jednak mogą one nie pasować do niestandardowych pomieszczeń. Zbyt krótkie zasłony zaciemniające prezentują się gorzej niż te, które „kładą” się na podłodze.