Skip to content Skip to footer

Dlaczego lepiej jechać na wakacje poza sezonem?

Wakacje nad polskim morzem nie należą do tanich. Ich koszty czasami są porównywalne do urlopu w egzotycznym kraju. Nie zmienia to faktu, że wiele osób decyduje się na wczasy w Polsce. By były one tańsze, można wybrać się na nie poza sezonem. Dlaczego wtedy jest taniej? Dlaczego to dobry czas na urlop?

Niższe ceny

Noclegi nad polskim morzem są rozchwytywane. Trzeba rezerwować je z dużym wyprzedzeniem, bo najciekawsze i najlepsze miejsca noclegowe są szybko wykupywane przez zdecydowane osoby. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to powszechna praktyka w każdym kurorcie – nadmorskim i górskim. Duży popyt wpływa na wzrost cen za nocleg. Skoro jest dużo chętnych, to nawet droższe pokoje są wynajmowane. Poza sezonem zainteresowanie noclegami jest dużo mniejsze, tym samym ceny również są niższe. Dzięki temu można wynająć pokój o bardzo wysokim standardzie a bardzo atrakcyjnej cenie. Poza sezonem często tańsze jest też jedzenie w restauracjach oraz ewentualne pamiątki. Warto o tym wiedzieć, bo przyjeżdżając na wakacje po rozpoczęciu roku szkolnego, wciąż można korzystać z pięknej pogody, ale równocześnie można sporo zaoszczędzić.

Mniej ludzi

Latem nad morzem panuje straszny tłok. Przez całą dobę na wąskich chodnikach znajduje się mnóstwo osób. Są one w restauracjach, barach, placach zabaw. Także noclegi nad polskim morzem są oblegane, a w hotelach panuje gwar i hałas, którego nie sposób uniknąć, gdy wiele osób znajduje się w jednym budynku.Poza sezonem nad morzem jest zdecydowanie spokojniej. Jest mniej ludzi, więc można spokojnie i w swoim tempie spacerować i zwiedzać. Znalezienie miejsca na plaży to nie problem. Również zdecydowanie mniejszym problemem jest znalezienie miejsca parkingowego. Można też zauważyć krótsze kolejki do sklepów czy na poczcie.Poza sezonem życie w nadmorskich kurortach płynie dużo spokojniej. To dobra informacja dla wszystkich, którzy nad morze jadą po to, by się wyciszyć i odpocząć w komfortowych warunkach. We wrześniu i październiku taki odpoczynek jest możliwy.