Skip to content Skip to footer

Projekt funkcjonalnej łazienki

Przeprowadzenie prac remontowych w łazience często wiąże się z zupełnie nową aranżacją tego pomieszczenia. W blokach z wielkiej płyty łazienki są szczególnie małymi pomieszczeniami, dlatego problematycznym jest zmieszczenie wszystkich sprzętów. W jaki sposób ją zaprojektować, aby nie tylko zachwyciła wyglądem, ale przede wszystkim była funkcjonalna?

Z jakich narzędzi skorzystać aby zaprojektować funkcjonalną łazienkę?

Samodzielne zaprojektowanie wnętrza łazienki może być trudne, szczególnie jeśli nie ma się zmysłu przestrzennego. Można jednak skorzystać z licznych aplikacji na telefony komórkowe, które ułatwiają stworzeni rzutu z góry – dzięki temu umiejscowienie wszystkich niezbędnych sprzętów będzie łatwiejsze. Dodatkowo, często sklepy budowlane mają na stronie specjalny kreator, który pozwala na stworzenie projektu łazienki z towarów, które konkretny market ma na półkach, w tym: płytki, prysznice prostokątne, wanny, sedesy i umywalki. To znacząco ułatwia gospodarowanie przestrzenią wewnątrz pomieszczeń.

Jak zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty w niezbyt dużej łazience?

Małe łazienki wymagają kreatywności, gdy chodzi o rozmieszczenie wszystkich niezbędnych sprzętów wewnątrz. Często konieczne jest szacowanie rozmiarów co do centymetra, tak aby oszczędzić miejsce. Prysznice prostokątne są bardzo efektywne, gdyż kabina jest duża, a jednocześnie pozwalają na rozmieszczenie innych urządzeń w niezbyt dużym pomieszczeniu. Inną oszczędnością miejsca jest pralka o płytszym profilu, czy umywalka rogowa

Jak znaleźć odpowiedniego wykonawcę do remontu łazienki?

Oczekiwanie na specjalistę jest bardzo długie. Jednocześnie nie zawsze trafi się fachowiec znający się ba wykonywanej pracy. Dlatego też, zanim umówimy się na pracę warto zasięgnąć opinii i poleceń ze strony znajomych. Dobrą drogą jest również skorzystanie z mediów społecznościowych i forów lokalnych. Łatwiej znaleźć dobrego wykonawcę z polecenia. Warto podpisać z nim również umowę, która uwzględni zakres prac oraz ich końcową wartość.