Skip to content Skip to footer

Dlaczego nie można wybierać kiepskiego dentysty?

Stomatolog Szczecin to osoba, do której większość z nas wcale nie pójdzie zbyt chętnie. W praktyce nieraz wygląda to tak, że po prostu kiedy zaczyna nas boleć, to na gwałt szukamy jakiegokolwiek dentysty Szczecin, który nam pomoże. Czemu nie jest to najlepsze postępowanie i dlaczego warto mieć własnego, zaufanego stomatologa- o tym powiemy poniżej.

Zęby – ważny wpływ na wiele rzeczy

Przede wszystkim zaufane centrum stomatologiczne Szczecin pomoże nam na pewno w zachowaniu właściwej pielęgnacji i profilaktyki chorób zębów. Czemu jest to takie istotne? Otóż na co dzień nie zwracamy na to specjalnej uwagi, niemniej jednak każdy stomatolog Szczecin potwierdzi, że nieleczone zęby mogą wpłynąć negatywnie na cały nasz organizm.

Przede wszystkim niestety pogłębiające się ubytki mogą wywołać uszkodzenie całego zęba i będzie potrzebne leczenie kanałowe, czyli de facto umrtwienie zęba. Mogą także pojawić się ropnie, które trzeba będzie leczyć chirurgicznie. Ostatecznie może przydarzyć się sepsa. Słowem – potrzebny jest nam porządny, doświadczony dentysta Szczecin, który będzie nas znał i będzie umiał wychwycić nawet drobne problemy.

Kompleksowa opieka zębów

Kiedy na szybko znajdujemy dentystę Szczecin, to niestety może się okazać, że dane centrum stomatologiczne Szczecin niestety nie zapewnia zbyt kompleksowej opieki. A czemu jest to takie istotne? Otóż przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że ładny, zdrowy ząb, to nie tylko i wyłącznie ząb bez próchnicy.

Aby bowiem naprawdę zadbać o zęby konieczna jest nie tylno stomatologia zachowawcza, ale niestety czasem też i endodoncja czy protetyka. To jeszcze nie wszystko. Nieraz bowiem konieczna jest również opieka periodontologa, czyli lekarza stomatologii zajmującego się chorobami błony śluzowej. Dalej czasem także konieczna jest ortodoncja, chirurgia stomatologiczna albo też i stomatologia Szczecin plastyczna.

Oczywiście to w pełni naturalne, że nikomu z nas nie będzie się chciało biegać na kilka różnych badań, lekarzy stomatologii itp. Dlatego też właśnie doskonałym pomysłem będzie takie centrum stomatologiczne Szczecin, które łączy w sobie wiele specjalności.

Różne materiały

Idąc na szybko do dentysty, nie mamy także mozliwosci sprawdzenia, choćby i na przeglądzie, z jakich materiałów korzysta dany dentysta Szczecin, jaki jest jego sprzęt, czy przypadkiem nie wylądujemy ze starą, srebrną plombą – wbrew pozorom ciągle niestety się to zdarza. Tymczasem na wizycie próbnej będziemy mieli chociaż możliwość sprawdzenia, jak funkcjonuje dany gabinet.