Skip to content Skip to footer

Jak zarobić na blogu?

Zarabianie na swojej pasji jest marzeniem wielu osób, ale nie wszyscy wiedzą jak tego dokonać. Pisząc bloga zależy nam głównie na tym, żeby ktoś go czytał, a liczba obserwatorów ciągle rosła. Okazuje się jednak, że oprócz przyjemności z samego pisania, nasza witryna może przynieść nam korzyści finansowe. Jak wyświetlanie reklam na stronie może pomóc podreperować domowy budżet?

AdSense – przyjaciel każdego blogera

AdSense to narzędzie, które sprawi, że pojawią się reklamy Google na mojej stronie. Dzięki temu będziemy mogli w bardzo prosty sposób zarabiać za kliknięcia w odnośniki, które będą pojawiały się na blogu. Rejestracja do tego programu jest bardzo prosta, bo wystarczy wpisać swoje dane na stronie i dodać link do witryny, na której chcemy zarabiać. Wyświetlanie reklam zacznie się jak tylko nasze konto zostanie zweryfikowane przez moderatorów. Jest to najprostszy sposób zarobku, ale niesie ze sobą pewne zagrożenia. W związku z tym, że kampanie dopasowane są do użytkowników, a nie do platformy, na której są prezentowane, może się okazać, że na naszym blogu będzie wyświetlać się coś, z czym się nie zgadzamy. Poza tym, należy pamiętać, że zarobek jest tutaj raczej niewielki, chyba, że dysponujemy wyjątkowo popularną witryną.

Posty sponsorowane

Jeśli myślisz sobie: „Reklamy Google na mojej stronie to za mało!”, to może warto zastanowić się nad współpracą z firmami, które będą skłonne zapłacić za promocję swoich produktów. W przypadku bardziej popularnych blogerów, przedsiębiorstwa będą zgłaszały się same, jeśli tylko damy im możliwość kontaktu z nami. Ten sposób zarabiania jest na pewno znacznie bardziej opłacalny, niż AdSense, ale należy pamiętać, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Jeśli nie chcemy zawieść zaufania naszych odbiorców, powinniśmy poświęcić dłuższą chwilę na wybór odpowiedniego sponsora. Rzecz jasna, nie należy też przesadzać z ilością postów sponsorowanych, bo przecież nie chcemy zamienić naszego bloga w jedną, wielką reklamę.

Niezależnie od tego czy bardziej odpowiada Ci wyświetlanie reklam na stronie, czy pisanie postów sponsorowanych, już teraz wiesz, że na swojej pasji da się zarobić. Najważniejsze jednak jest to, żeby pisać z pasji, a nie tylko i wyłącznie dla zysków.