Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie linowe LED

Odpowiednio dobrane oświetlenie ma bardzo duże znaczenie dla każdego pomieszczenia. Nieważne, czy będzie to dom mieszkalny, biuro, sklep czy hala produkcyjna. W każdym jednym przypadku musi spełniać przede wszystkim swój podstawowy cel, czyli odpowiednio doświetlać. Bardzo dobrze tę rolę spełnia oświetlenie liniowe LED.

Zupełnie bez mrocznych kątów

Przy pomocy tradycyjnych lamp ciężko równomiernie oświetlić całe pomieszczenie. Często to właśnie nad samą lampą jest najjaśniej, a w pozostałych miejscach jest znaczniej ciemniej i mroczniej, a to niewątpliwie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Nie są to dobre warunki do pracy czy nawet czytania i zazwyczaj konieczne jest użycie dodatkowych lamp. Przy zastosowaniu oświetlenia liniowego LED możliwe jest uzyskanie równomiernego oświetlenia na całej przestrzeni.

Tego rodzaju oświetlenie można montować w dowolne długości i kształty oraz w każdym, nawet bardzo problematycznym miejscu. Dzięki temu nie tylko dokładnie doświetlimy całą przestrzeń, ale możemy także wyodrębnić i podkreślić charakterystyczny element dekoracyjny, np. ozdobną wnękę w ścianie lub fragment sufitu. Daje to bardzo ciekawe możliwości aranżacyjne i dzięki temu oświetlenie liniowe led montowane jest nie tylko w biurach czy sklepach, ale także w domach.

Barwa światła – dlaczego ma znaczenie

Do niedawna jeszcze było tak, że lampy LED kojarzyły się głównie z zimnym światłem, które niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Jest to oczywiście prawda ponieważ niebieskie światło emitowane przez lampy LED jest mocniej odbijane przez ziemską atmosferę niż światło białe, a to wpływa na jego widzialny kolor.

Obecne nowoczesne technologicznie rozwiązania sprawiły, że tego rodzaju oświetlenie może emitować światło o różnym kolorze i natężeniu. Może być zarówno zimne, ciepłe oraz neutralne, a dzięki temu można dobrać je odpowiednio do aranżowanego wnętrza.

Energooszczędność, wydajność i uniwersalność

Nie da się ukryć, że oświetlenie liniowe LED to zdecydowana oszczędność. Odpowiednie rozmieszczenie pozwala na dokładne oświetlenie pomieszczeń i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych źródeł światła. Ty samym tniemy koszty za energię elektryczną. Od tradycyjnych żarówek różnią się znacznie większą sprawnością energetyczną rzędu nawet 90%.

Są również znacznie wydajniejsze. Ich czas eksploatacji jest nawet dwudziestokrotnie większy niż tradycyjnych żarówek. Ich prosta budowa i montaż pozwala na zastosowanie ich w najróżniejszych pomieszczeniach zarówno w prywatnych domach jak i biurach oraz zakładach przemysłowych.