Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na mezoterapią osoczem?

Piękna i zdrowa skóra to domena przede wszystkim młodości, ale proces starzenia się skóry u każdego zaczyna się w różnym czasie i przebiega nieco inaczej. Wpływ ma na to nasz styl życia, a także geny. Jednak dzięki medycynie estetycznej możemy skutecznie opóźniać widoczny upływ czasy przede wszystkim na skórze.

Mezoterapia osoczem – co to za zabieg?

Mezoterapia, która wykorzystuje osocze jako czynnik aktywny, jest jedną z najskuteczniejszych metod medycyny estetycznej, która daje widoczne i trwałe efekty. W głąb skóry wstrzykuje się koncentrat płytek krwi z niewielką ilością osocza. Są one pozyskiwane z krwi pacjenta i wykazują silne właściwości produktywne. Pobudzają produkcję kolagenu czy regenerację tkanek, dzięki czemu powraca młody wygląd skóry.

Mezoterapia osoczem jest także zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, a to wszystko dlatego, że do zabiegu wykorzystuje się krew pacjenta, dzięki czemu unika się ewentualności alergii i nietolerancji, jak zdarza się to często w przypadku zabiegów wykorzystujących substancje chemiczne lub innego pochodzenia.

Kto powinien zdecydować się na mezoterapię osoczem?

Zabieg ten polecany jest tym wszystkim, którzy skutecznie chcą spowolnić upływ czasu widoczny na skórze i naprawić to, co już się zadziało. Dzięki produktywnym płytkom krwi skóra zdecydowanie staje się dużo bardziej jędrna, nawilżona i sprężysta, a zmarszczki mniej widoczne.

Zabieg mezoterapii osoczem przeprowadza się na skórę twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, a nawet głowie. Poleca się ją osobom, które obawiają się reakcji alergicznej na inne preparaty stosowane w popularnych zabiegach medycyny estetycznej. Jest ona także pomocna w przypadku łysienia.

Jakie efekty daje mezoterapia z osoczem?

Po przeprowadzonym zabiegu skóra staje się jędrniejsza, bardziej nawilżona, a zmarszczki zdecydowanie mniej widoczne. Mniej widoczne stają się także przebarwienia, blizny, rozstępy czy rozszerzone pory. Twarz czy dłonie zyskują młodszy wygląd.

Mezoterapia osoczem zastosowana na skórę głowy bardzo pozytywnie wpływa na jakość włosów oraz ich gęstość. Zatrzymuje łysienie, a włosy dużo bardziej efektywnie rosną. Z powodzeniem więc można ten zabieg stosować na różnorakie problemy bez obaw, że wywołają niepożądane efekty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Elektronika.mcc.pl.