Skip to content Skip to footer

Niezawodne pierogarki do lokali gastronomicznych

Nowoczesne pierogarki do lokali gastronomicznych nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt. Oryginalną pierogarkę od renomowanego producenta można kupić już od 25 000 zł.

Czym wyróżnia się porządny sprzęt do pierogów?

Nowoczesne pierogarki wyposażone są w wymienne przystawki, dzięki czemu można ustawić dowolną wielkość pierogów i wybrać odpowiednią gramaturę. Najbezpieczniejszym wyborem są uniwersalne maszyny, które dostosowane są do wszystkich rodzajów farszów. W dużej mierze to właśnie dzięki tym urządzeniom w krótkim czasie można przygotować pierogi z kapustą i grzybami, pierogi z mięsem, owocami i serem.

Dobra pierogarka powinna posiadać funkcję regulacji. Przydać może się nie tylko regulacja grubości ciasta, ale również praktyczny dozownik farszu. Pamiętać należy również o tym, że nowoczesne maszyny umożliwiają nie tylko przygotowanie pierogów, ale również pysznych krokietów, samosów, czy popularnych w polskiej kuchni pierogów typu huntun.

Na co zwrócić uwagę?

Producenci oferują bardzo wiele modeli pierogarek, dlatego też osoby początkujące w branży gastronomicznej mogą mieć duży problem, aby wybrać odpowiedni sprzęt. Jak łatwo się domyślić w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na wymiary i wagę. Wielkość należy dopasować do wolnej przestrzeni w lokalu gastronomicznym. Największe pierogarki mogą ważyć nawet ponad 200 kg, dlatego też mogą pojawić się problemy przy ich transporcie.

Jednym z najważniejszych parametrów maszyn do pierogów jest oczywiście wydajność sprzętu. W dużym lokalu gastronomicznym doskonale sprawdzą się urządzenia, które umożliwią przygotowanie około 7200 pierogów na godzinę.

Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, aby zwrócić uwagę na zasilanie i dostępne fazy. Godne polecenia są ergonomiczne pierogarki o mocy 1,5 kW 380V 50Hz. Producenci pierogarek bardzo często zapewniają swoim klientom darmowe szkolenia z obsługi sprzętu. Nie można zapominać również o gwarancji. Najbezpieczniejszym wyborem są maszyny na które udzielana jest przynajmniej 2-letnia gwarancja. Przy maszynach od mało znanych producentów mogą pojawić się problemy z serwisowaniem sprzętu.

Pierogarki dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.