Skip to content Skip to footer

Do czego służy wapozon?

Dobre wyposażenie gabinetu kosmetycznego robi odpowiednie wrażenie na klientkach. To właśnie do takich miejsc wracają, korzystając z mniej lub bardziej zaawansowanych zabiegów kosmetycznych. Wapozon to jeden z tych sprzętów, który zwyczajnie musi znaleźć się w gabinecie. Nie kosztuje dużo, natomiast jest szeroko wykorzystywany do przygotowania skóry do wielu różnych zabiegów.

Do czego służy wapozon?

Wapozon to sprzęt, który wydziela parę wodną. Para wodna natomiast działa zmiękczająco na skórę, dzięki czemu staje się ona miękka i rozpulchniona. W takim stanie skórę łatwo oczyścić, na przykład poprzez nałożenie odpowiednich kosmetyków lub też oczyszczanie mechaniczne, polegające na usuwaniu zaskórników.

Ze względu na to, że parę wodną, którą wydziela wapozon, z łatwością można nakierować nie tylko na skórę twarzy, ale też skórę dekoltu czy pleców, łatwiej mechanicznie oczyścić naskórek również w tych miejscach. To wielka zaleta tego prostego, a jednocześnie efektywnego urządzenia.

Jak działa wapozon?

Para wodna zmiękczając naskórek działa stymulująco, pobudzając skórę między innymi do poprawy mikrokrążenia. W tym czasie skóra jest oczyszczana z toksyn. Dodatkowo podczas takich zabiegów działa się również na gruczoły łojowe znajdujące się w skórze.

Jeśli podczas działania wapozonu zastosuje się olejki eteryczne, można bardzo dobrze wpłynąć na skórę i jej kondycję. Działają one regulująco na gruczoły, które znajdują się w skórze. Poza tym przyjemnie pachną, dlatego też relaksują, co jest tak uspokajające i zachęcające do powrotu do gabinetu. Warto wykorzystać zatem pachnące olejki do pielęgnacji skóry klientów, a jednocześnie zadbać o dobre samopoczucie i relaks.

Jaki ma poziom do gabinetu?

Wybierając sprzęt kosmetyczny do swojego gabinetu, warto decydować się na produkty od najlepszych marek, które są używane przez profesjonalistów. Wapozon jest sprzętem drogim, jednak nawet podczas jego zakupu można wybrać opcję droższą lub tańszą.

Droższy wapozon umożliwia między innymi ustawienie intensywności pary wodnej, która będzie wydzielana. W zależności od skóry, jej grubości i kondycji, warto dobrać stopień intensywności pary wodnej. Dobrej jakości wapozon to świetna inwestycja w gabinet kosmetyczny tak naprawdę na lata.

Wapozon dostępny jest w oferciebeautysystem.pl.