Skip to content Skip to footer

Do czego używa się tektury falistej?

Każdy słyszał o tekturze falistej, ale niewiele osób wie, jakie ma ona zastosowania i kiedy warto po nią sięgać. W związku z tym tektura falista w arkuszach nie cieszy się takim zainteresowaniem, na jakie zasługuje. Do czego się jej używa?

Tektura falista producent – kartoniki

Najwięcej możliwości daje tektura falista prosto od producenta. Wielu z nich świadczy usługę docinania jej do odpowiednich wymiarów i przygotowywania wstępnego do dalszego ich wykorzystania. Z tektury falistej można produkować różnego rodzaju kartonowe pudełka przeznaczone do pakowania i przechowywania towarów. Pudełka z tektury falistej prezentują się dużo bardziej estetycznie, niż te ze zwykłego kartonu oraz są od nich dużo bardziej wytrzymałe. To zasługa tego, że tektura falista ma specjalną strukturę wewnętrzną, która ją wzmacnia. Im więcej warstw wewnątrz samej tektury, tym jest ona mocniejsza i bardziej wytrzymała. Pudełka najczęściej nie są klejone, więc nie ma miejsc, w których mogłyby się rozkleić i spowodować przypadkowe upuszczenie przechowywanych w nich przedmiotów.

Tektura arkusze – przedziałki

Tektura falista w arkuszach doskonale sprawdza się do układania przedziałek w kartonach zbiorczych. Można wykorzystać ją do tego, by oddzielić od siebie produkty szklane lub porcelanowe. Można też oddzielać nią delikatny sprzęt AGD i RTV. Przedziałki z tektury są lekkie i równocześnie dobrze chronią. Można też wykorzystać je do tego, by zapełnić czymś puste miejsce w większym kartonie. Tektura zapobiegnie przesuwania się towarów i równocześnie zabezpieczy je przed uszkodzeniem. Niska cena tektury zachęca do tego, by korzystać z niej jak najczęściej i wykorzystywać ją w jak największej liczbie sytuacji.

Falista tektura arkusze- zastosowania w domu

Zwykle tektura falista producent kojarzona jest z produkowanymi z niej kartonikami i pudełkami. W ramach ciekawostki warto jednak wiedzieć, że ma ona sporo zastosowań domowych. Z tektury można przygotowywać dekoracje ścienne, kłaść ją pod podłogę, by ją wyciszyć i zapewnić lepszą izolację termiczną, a także wykorzystać ją do zabezpieczania powierzchni podczas remontu. Tektura może też posłużyć do wykonywania wielu prac plastycznych – przez dzieci i dorosłych.