Skip to content Skip to footer

Plastry oczyszczające – co to takiego?

Plastry detoksykujące, czyli po prostu plastry oczyszczające, są ostatnim hitem wszystkich osób próbujących dbać o siebie w sposób naturalny i małoinwazyjny. Za sprawą tych produktów można skutecznie pozbyć się różnych złogów, toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. A jak to właściwie działa?

Krótka definicja

Łatwy dostęp do oczyszczających plastrów zawdzięczamy mieszkańcom dalekiego Wschodu, którzy od lat wykorzystują je w medycynie naturalnej. Plastry przeznaczone są do stosowania powierzchniowego. Przykleja się je na stopy od strony podeszwy i pozostawia w tym miejscu na całą noc, w trakcie której ma dojść do licznych procesów detoksykujących. Oczywiście aby to w ogóle było możliwe, Plastry oczyszczające z toksyn muszą być wypełnione specjalistycznymi substancjami. Bardzo często trafiają do nich substancje takie jak chociażby grzyb Agaricus, ocet bambusowy, ocet dębowy czy różnego rodzaju zioła.

Dlaczego plastry są przyklejane na stopy?

Akurat to miejsce ich zastosowania ma olbrzymie znaczenie. Według założeń medycyny dalekowschodniej to właśnie stopy są absolutnie kluczowym miejscem dla całego organizmu, bo to one mają odpowiadać za oczyszczanie go z niepotrzebnych i szkodliwych substancji. To właśnie przez nie mają wydostawać się różne toksyny. A niestety tych szkodliwych substancji przeciętny człowiek wprowadza do organizmu całe mnóstwo i zwykle robi to podświadomie, bo występują one nie tylko w typowych używkach (papierosach czy alkoholu), ale też pozornie zdrowej żywności (nawet warzywa i owoce są teraz opryskiwane) czy po prostu w powietrzu.

Kiedy warto sięgnąć po oczyszczające plastry?

W wielu przypadkach. Produkty detoksykujące mają doprowadzać do samodzielnego oczyszczania się organizmu, jednakże to oczyszczanie przekłada się na minimalizację bólu i tym sposobem ułatwia leczenie różnego rodzaju chorób i mniej groźnych dolegliwości. Za sprawą plastrów, według założeń medycyny dalekowschodniej, można skutecznie uporać się z bólami stawu biodrowego, kręgosłupa, zębów czy kończyn. Poprzez dokładne oczyszczenie organizmu z toksyn ma też dojść do osłabienia migren i zmniejszenia ich częstotliwości, a nawet do wyleczenia stanów zapalnych stawów.

Ale oczywiście by to wszystko było możliwe, plastry oczyszczające z toksyn muszą być właściwie używane. Zawsze trzeba przestrzegać tego, co pisze o nich sam producent.