Skip to content Skip to footer

Domek drewniany w ogrodzie

Drewniany domek można postawić na każdej działce i w każdym ogrodzie. W naszym kraju nie ma specjalnych przepisów regulujących zasady wzniesienia domków drewnianych. Taki domek można zbudować samemu lub zdecydować się na zakup gotowego domku, który na działce tylko się poskłada z gotowych już i przygotowanych elementów.

Do czego przyda się domek ogrodowy?

Domek ogrodowy może być nie tylko miłą dekoracją każdego ogródka ale może być też bardzo funkcjonalnym miejscem. Dla niektórych taki domek to miejsce przechowywania narzędzi ogrodowych i mebli w okresie jesienno – zimowym. Dla innych może to być domek gościnny lub letni, w którym można spokojnie wypoczywać w okresie letnim. Domki ogrodowe drewniane stają się coraz bardziej popularne i wyrastają w ogrodach jak grzyby po deszczu.

Kupić czy zbudować?

Dla niektórych domek ogrodowy może być prawdziwym wyzwaniem. Gdy ktokolwiek ma jakieś pojęcie o budowaniu, może się sprawdzić stawiając w ogrodzie swój własny domek drewniany. Do budowy takiego domku potrzebne będą płyty drewnopochodne, deski szalówki, trochę betonu i inne deski oraz wkręty i trochę papy na dach. Przykładowe projekty takich domków można znaleźć na różnych stronach internetowych. Dla niektórych osób taka przygoda z budowaniem własnego domku może być mile spędzonym czasem uwieńczonym zwycięstwem w postaci postawionego domku.Domki ogrodowe drewniane z gotowych elementów to propozycja dla osób, które chcą mieć w ogrodzie szybko postawiony domek, a przygoda z budowaniem domku nie jest ich marzeniem.

Domki modułowe

Oferowane na rynku domki ogrodowe drewniane to domku modułowe, takie których elementy wykonano w fabryce. Tego typu domki są droższe, ale zdecydowanie się na ich kupno ma wiele zalet. Przede wszystkim domek składa się na działce tak jak budowlę z klocków. Dzięki temu plac budowy pozostaje czysty. Domki posiadają gwarancje, występują w wersji domków letnich lub całorocznych, wykonane są solidnie. Projekty domków ogrodowych drewnianych gotowych są bardzo interesujące. Domki modułowe doskonale wkomponowują się w ogród i bardzo szybko stanowią z nim jedną całość.

Decyzja jaki domek drewniany w ogrodzie będzie najlepszy zawsze należy do właściciela ogrodu.

Domki ogrodowe drewniane dostępne są w ofercie Megiw