Skip to content Skip to footer

Trend z krajów skandynawskich

Modny trend rodem z krajów skandynawskich to posiadanie własnej sauny.
Dzisiaj coraz częściej właściciele dużych apartamentów lub domów z ogrodem budują w swoich mieszkaniach sauny. Najlepszym rozwiązaniem sauny przy łazience jest rodzaj sauny suchej, jednak osoby, które posiadają ogrody mają możliwość na postawienie sauny zewnętrznej.

Super nagrzewanie

Sauna to pomieszczenie, w którym można się super nagrzać. idea sauny to również natychmiastowe wychłodzenie organizmu po jego nagrzaniu. Dlatego też sauna zewnętrzna może być przykładem właśnie tej najlepszej sauny. Sauna zewnętrzna może być zbudowana w domku drewnianym ogrodowym lub może być to samodzielny budynek. Dzisiaj bez problemu na rynku są dostępne przykłady saun zewnętrznych z pełnym ich wyposażeniem oraz z montażem. Koszt takiego luksusu to około 5000 do 7000 tys, złotych. Jednak czy warto jest liczyć koszt własnego zdrowia, bowiem korzystanie z sauny znacznie wpływa na dobry stan zdrowia.

Sauna w domku

Decydując się na budowę sauny w domku ogrodowym trzeba pamiętać, że nie będzie to zbyt duża sauna. Ponadto powinna być ona podłączona do prądu i do wody. Dobrze też jest pomyśleć zawczasu o odpowiednim oszkleniu sauny, ponieważ kąpiel przy dziennym świetle może być i przyjemniejsza i znacznie oszczędniejsza.Ławki, piec, oświetlenie i wszystkie dodatki do sauny można kupić w każdym specjalistycznym, budowlanym sklepie.

Sauna jako osobny budynek

W przypadku gdy w ogrodzie nie ma domku drewnianego lub jest on już dobrze zagospodarowany można zdecydować się na saunę jako osobny domek. Sprzedawane tak sauny posiadają pełne potrzebne wyposażenie, są bardzo ładne i można je również u producenta zamówić wraz z montażem.

Z czego zbudowana jest sauna?

Ściany sauny powinny być zbudowane z drewna jak najlepszej jakości, natomiast podłoga może być z płytek terakotowych lub ceramicznych odpornych na oddziaływanie wysokich temperatur. Na podłodze zawsze trzeba również ustawić drewniane kratki by uchronić się przed upadkiem. Pod drewnem na ścianach sauny powinien znajdować się materiał termoizolacyjny, ponieważ sauna powinna być idealnie zaizolowana by jak najszybciej się nagrzewała.

Do wnętrza sauny wykorzystuje się świerk skandynawski lub jodłę kanadyjską.

Saunę zewnętrzną znajdziesz w ofercie Megiw