Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić psa?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, i dlatego właśnie wiele osób decyduje się na posiadanie psa. Mamy do wyboru psy rasowe i nierasowe. Te drugie potocznie nazywamy mieszańcami. Wybór odpowiedniej rasy jest bardzo ważny, ponieważ od tego będzie zależeć nasza relacja z psem. Rasowe psy są co prawda drogie, jednak decydując się na ich zakup możemy mniej więcej spodziewać się jaki charakter będzie miał pies. Decydując się na kundelka nie zawsze wiemy od jakich psów pochodzi, co może być problematyczne jeśli zależy nam np. na konkretnej wielkości psa.

Gdzie kupić psa?

Najlepiej kupić psa w zarejestrowanej hodowli. Dzięki temu mamy pewność, że pies był trzymany w odpowiednich warunkach, co może zapewnić mu dłuższe życie w zdrowiu. Hodowcy z reguły posiadają stronę internetową, na której znajdziemy psa na sprzedaż. Oprócz tego mamy możliwość zarezerwować szczeniaka, po czym zostaje nam tylko czekanie aż się urodzi. Tutaj również musimy pamiętać, że młody piesek powinien zostać przy matce do drugiego miesiąca życia. Dopiero wtedy możemy zabrać szczeniaka do naszego domu. Psy na sprzedaż znajdziemy również na portalach ogłoszeniowych lub na portalach społecznościowych. Jednak w tym wypadku musimy uważać, ponieważ nigdy nie mamy pewności co do rasy zwierzaka.

Dlaczego warto kupić psa w hodowli?

Psy w hodowli mogą kosztować kilka tysięcy. Jednak dzięki temu zyskamy towarzysza na wiele lat. Kupując psa u hodowcy dostaniemy rodowód, który potwierdza pochodzenie szczeniaka. Dzięki temu mamy pewność, że jest to pies konkretnej rasy. Dodatkowo w hodowli psy są trzymane w dobrych warunkach, co ma wpływ na ich zdrowie. Szczeniaki od małego żywione są dobrej jakości karmą, co ma pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój zwierzaka.

Sprzedaż psów w internecie – na co zwrócić uwagę?

Psy na sprzedaż najdziemy na wielu portalach z ogłoszeniami. Przeglądając poszczególne oferty naszą uwagę przyciągają oferty z kategorii oddam psa, które w rzeczywistości są ofertami sprzedaży. Dzieje się tak ponieważ sprzedaż psów przez niezarejestrowane hodowle w internecie jest nielegalna. Dlatego zamiast pisać w ogłoszeniu sprzedam psa, lepiej napisać oddam psa za darmo, co dodatkowo przyciągnie chętnych. Jednak kiedy skontaktujemy się ze sprzedającym okaże się, że będziemy musieli zapłacić za psa. Pamiętajmy także, że jeśli ktoś piszę np. sprzedam psa rasowego bez rodowodu, to prawdopodobnie jest to pies w typie danej rasy. Oznacza to, że wyglądem przypomina psa rasowego, jednak jego charakter może się znacznie różnić.