Skip to content Skip to footer

Po co promować się w sieci?

Mówi się, że budżet wydany na reklamę jest zawsze w połowie wydany bezsensownie – nigdy jednak nie wiadomo, o jaką połowę chodzi. W tym powiedzeniu jest dużo racji. Marketingowcy bardzo często nie są w stanie określić które działania przyniosły realny wzrost sprzedaży czy rozpoznawalności marki. Nie ulega jednak wątpliwości, że ludzie chętniej kupują marki, które znają. W celu wypromowania się w sieci, powinna zostać zorganizowana marketingowa kampania Facebook to jedno z narzędzi do promocji marek w sieci.

Po co promować się on-line?

Jak wcześniej wspomniano, znane marki są wybierane przez konsumentów znacznie częściej. Dobre konotacje i wcześniejsze doświadczenia powodują, że klienci chętnie wracają do sprawdzonych produktów. Warto wspierać rozpoznawalność marki, między innym przez promocję on-line. Może ona przybierać przeróżne formy: płatne współprace z blogerami, prowadzenie konta na Instagramie, reklama w serwisach VOD , mogą być to również właśnie kampanie na facebooku. Najlepiej prowadzić wszystkie te działania równolegle – to zwiększy zasięg dotarcia do klienta. Należy pamiętać, że nawet jeśli klient nie kupi naszych produktów przez Internet, może sięgnąć po nie w tradycyjnym sklepie.

Ile zainwestować w kampanie na Facebooku?

Jeśli chodzi o kampanię reklamową na FB to jej koszt zależy od tego, ile chce się tak naprawdę zainwestować. Można przeznaczyć na te działania kilkaset złotych albo kilkaset tysięcy. Warto jednak pamiętać, że przed wydaniem jakiejkolwiek złotówki, należy przede wszystkim zastanowić się nad celem owego działania. Kampania reklamowa na FB może służyć na przykład wzrostowi rozpoznawalności marki – wówczas powinna zostać ustawiona na zasięgi. Jej celem będzie wyświetlenie postów sponsorowanych jak największej ilości osób z grupy docelowej.

Kto powinien przeprowadzić dla nas promocje na Facebooku?

Warto działania marketingowe zlecić agencji zewnętrznej, która na co dzień to robi. Warto zaznaczyć, że tego typu firmy zazwyczaj działają dla wielu kontrahentów, przez co mają nieco korzystniejsze stawki promocji, również na działanie jakim jest internetowa kampania Facebook dla każdej kategorii ustala stawki według których naliczane są koszty danej promocji. Jeśli kampania reklamowa na FB powierzona zostanie osobie, która nie ma w tym doświadczenia, może skończyć się nieosiągnięciem zaplanowanych celów.