Skip to content Skip to footer

Gdzie kupować sprzęt myśliwski

Gdy już przejdziemy tą długą i trudną drogę, od zdobycia pozwolenia na posiadanie broni i odbycia stażu w kole łowieckim po pasowanie na myśliwego, przychodzi czas na nabycie odpowiedniego sprzętu i ubrań. Pomóc nam w tym mogą inni, bardziej doświadczeni myśliwi albo portal łowiecki, gdzie znajduje się cała baza wiedzy. A jako, że oprzyrządowanie myśliwskie wcale nie jest tanie, lepiej dobrze się do tego przygotować.

Czego potrzebuje początkujący myśliwy?

Zakup sprzętu dla osoby, która zaczyna polować najlepiej zaplanować sobie z wyprzedzeniem, ponieważ jest to dość duży wydatek. Młody myśliwy potrzebuje przede wszystkim: lornetki, latarki, ostrego noża oraz broni z lunetą i amunicji.Oprócz tego musi się jeszcze odpowiednio ubrać. Zarówno latem, jak i zimą konieczne są wygodne buty i odzież maskująca. W chłodniejszym okresie dobrze jest mieć bieliznę termiczną, nie wspominając o grubej kurtce, czapce czy rękawiczkach.

Kupowanie nowego sprzętu myśliwskiego

Na rynku działa wiele sklepów łowieckich oferujących nowy sprzęt myśliwski. Są to zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Przed wybraniem się na zakupy do sklepu stacjonarnego powinniśmy zebrać o nim opinie i w miarę możliwości porównać ceny z tymi w sklepach online. Sklepy stacjonarne mają tę przewagę nad sklepami internetowymi, że możemy zobaczyć na żywo, a także dotknąć i przymierzyć każdą z rzeczy, nie będziemy więc narażeni na to,że coś nie będzie nam pasowało i wymagało zwrotu, jak często zdarza się przy zakupach online.Przed udaniem się na zakupy warto poczytać ogłoszenia łowieckie, ponieważ czasami któryś z myśliwych sprzedaje nieużywany sprzęt po niższej cenie.

Kupowanie używanego sprzętu myśliwskiego

Opcją znacznie tańszą, ale nieco mniej pewną, jeśli chodzi o jakość sprzętu jest jego zakup z drugiej ręki. Portal łowiecki jest zdecydowanie najlepszym miejscem na dodawanie i wyszukiwanie tego typu informacji. Wielu myśliwych nie magazynuje nieużywanych przez siebie broni czy innych sprzętów w szafach, tylko dodaje ogłoszenia łowieckie. Jest to o tyle bezpieczny sposób na zakup, że możemy bezpośrednio porozmawiać z poprzednim użytkownikiem i rozwiać wiele wątpliwości jakie mamy co do danego sprzętu. Ze względów bezpieczeństwa nie kupujmy jedynie amunicji bez opakowań lub w otwartych pudełkach.Warto przeglądać ogłoszenia myśliwskie gdyż często zdarza się, że można nabyć dobrej jakości rzeczy w okazyjnej cenie.