Skip to content Skip to footer

Gdzie na urodziny dla dziecka?

Urodziny dla kilkulatków są bardzo dużym osobistym przeżyciem. Dzieci wkraczają wtedy w świat kolegów i zawiązywania pierwszych znajomości. Jest więc dla nich bardzo ważne, by swoje urodziny odbyć we właściwy sposób, w określonym gronie. Co, jeśli to grono jest spore, a w naszym mieszkaniu brakuje miejsca dla takiej gromadki?

Urodziny w klubie dla dziecka

Specjalne sale zabaw mają w zakresie swojej oferty urodziny dla dzieci. Do oferty wlicza się przygotowanie dekoracji, udostępnienie dmuchanych zamków, basenów z piłeczkami i innych atrakcji, których dzieci nie mają w domu. Do tego można wykupić przekąski i napoje, dzięki którym nie będziemy się martwić o to, czy przez kilka godzin dzieci będą miały co zjeść. Niekiedy dla większej grupy dzieci warto zamówić animatorkę. Zorganizuje ona kilka zabaw, zaprezentuje malowanie twarzy i wprowadzi miłą atmosferę, dzięki której żadne dziecko nie będzie się czuło nieswojo. Dla kilkulatków to bardzo ważne, bo nie zawsze potrafią one dobrze się komunikować ze sobą i dbać wzajemnie o potrzeby innych dzieci.

Urodziny w miejscu atrakcyjnym turystycznie

W całej Polsce w sezonie od wiosny do jesieni można znaleźć różne parki tematyczne – miejsca atrakcyjne turystycznie, które oprócz zwiedzania mają w ofercie także przygotowywanie imprez urodzinowych dla dzieci. Biorąc pod uwagę to, że dziecko ma urodziny co roku, rodzice muszą przygotować się na to, że każdego roku warto zapewnić maluchowi jakąś inną atrakcję. Fajną przygodą może być zwiedzanie różnych parków tematycznych w urodzinowej grupie zorganizowanej. Po tym odbędą się właściwe urodziny dla dziecka, w postaci przekąsek, muzyki i świetnej zabawy z animatorami.

Wszelkie parki tematyczne mają służyć nie tylko świetnej zabawie, ale także rozwijaniu zainteresowań dziecka i jego kolegów. Zamiast zaliczać kolejną sztampową salę zabaw z basenem kulkowym i zjeżdżalniami, warto zaproponować dziecku warsztaty małych naukowców, produkcję własnych lizaków i landrynek, czy cokolwiek innego, co pobudzi kreatywność dziecka. Doświadczenie pokazuje, że maluchy bardzo doceniają różne formy inspirowania ich kreatywnością i zapełnienia solenizantowi i jego kolegom czasu w tym wyjątkowym, pełnym atrakcji dniu.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju