Skip to content Skip to footer

Regularne wizyty w spa – jakie zabiegi warto wykonywać?

Wszystkie zabiegi oferowane przez dobre salony spa są godne polecenia dla osób, którym mogą się przydać (bo nie każdy potrzebuje np. zabiegów medycyny estetycznej). Większość osób nie może jednak pozwolić sobie na liczne zabiegi, a zwłaszcza korzystanie z nich regularnie. Warto więc korzystać przynajmniej z niektórych z nich.

Manicure

Większość kobiet stara się samodzielnie w miarę możliwości dbać o swoje dłonie i paznokcie, ale efekt często jest daleki od oczekiwanego. Nie można się temu dziwić, gdyż brakuje nie tylko wiedzy i wprawy, ale też niezbędnych akcesoriów, jakie do dyspozycji mają profesjonaliści. Z tego powodu manicure wykonywany w dobrym salonie jest dużo lepszy niż domowy, szczególnie że w domu mimowolnie można popełnić sporo błędów – na przykład nieodpowiednie wycinanie skórek powoduje ich jeszcze mocniejsze odrastanie.

Manicure wykonany w salonie pozwala zaś cieszyć się nie tylko pięknie pomalowanymi, ale też perfekcyjnie zadbanymi paznokciami i skórkami. W dodatku manicure w godnym polecenia miejscu to nie tylko paznokcie – to także dbałość o dłonie, które dzięki temu stają się gładkie i piękne.

Pedicure

Tak naprawdę mało która kobieta potrafi sama wykonać sobie doskonały pedicure. Jest to trudne nawet ze względów technicznych, zwłaszcza jeśli chodzi o nadanie pięknego wyglądu paznokciom. Trzeba też pamiętać, że dobry pedicure to również nadanie aksamitnej gładkości stopom, a to w domowych warunkach osiągnąć jest jeszcze trudniej.

W salonie spa zaś można poddać się intensywnym zabiegom, których efekt jest nieporównywalnie lepszy niż w przypadku domowych wysiłków. Warto jednak korzystać z takiego zabiegu systematycznie, przez cały rok, a nie tylko kiedy zbliża się lato i chce się zacząć nosić odkryte obuwie. Pozwoli to zachować skórę stóp w doskonałej kondycji i nie bać się nadmiernych zrogowaceń czy na przykład pękania pięt.

Masaż

Zdecydowanie jest to zabieg, który warto wykonywać regularnie. Szczególnie osoby, które często czują się zestresowane, narzekają na bolesne napięcie mięśni i potrzebują relaksu, powinny decydować się na masaż Ursynów będzie dobrym do tego miejscem, gdyż działający w tej dzielnicy salon spa ma szczególną ofertę tego rodzaju zabiegów.

Pozwala to każdemu wybrać najlepszą dla siebie opcję: wonny masaż z zastosowaniem stempli, czekolady czy nawilżającego skórę miodu czy idealny na obolałe, napięte mięśnie leczniczy masaż Ursynów może zaproponować wiele rodzajów takich zabiegów, a ich koszt jest zdecydowanie przystępny.