Skip to content Skip to footer

Gdzie stawką jest życie

Alkohol w naszej kulturze nie jest postrzegany jako nic złego. Zdarza nam się po niego sięgnąć na przyjęciu, imprezie, czyichś urodzinach. Czasem także nawet kiedy jesteśmy sami w domu mamy ochotę na lampkę wina przed snem. Nie ma w tym nic dziwnego. Jednakże…

Po co kupować alkomat dowodowy?

Z drugiej strony jednak alkohol powoduje spadek dekoncentracji, przesadną wiarę w siebie, zaburzenia widzenia, zawroty głowy. Nawet kiedy wypijemy go zaledwie troszkę, to już spada nasza szybkość reakcji. I niestety, kiedy wówczas wsiadamy do samochodu, to dochodzi do bardzo wielu, poważnych, nieraz śmiertelnych wypadków.

Możemy w tym momencie zaprotestować – przecież nikt z nas nie wsiada pod wpływem do samochodu. Celowo oczywiście nie. Jednakże czasem wypijemy lampkę wina do kolacji, a godzinę później nasze dziecko zadzwoni i poprosi, żebyśmy je odebrali. Albo wieczorem na imprezie dużo wypiliśmy i zastanawiamy się, czy możemy rano iść do pracy. W takich sytuacjach trudno rozpoznać, czy jesteśmy trzeźwi czy jeszcze nie. Warto zatem zakupić alkomat dowodowy.

Kto powinien zakupić alkomaty policyjne?

Powstaje następne pytanie – kto powinien kupić taki alkomat dowodowy? Otóż na pewno wszyscy, którzy są kierowcami. Warto wspomnieć, że posiadanie takiego policyjnego alkomatu najzwyczajniej w świecie ułatwi nam życie. Nie będziemy musieli się zastanawiać, czy wypić raz za zdrowie cioci, czy już możemy jechać, czy jeszcze nie.

Jednak taki alkomat przyda się również na pewno szefom, którzy kierują jakąś grupą pracowników i mają obawy czy ci przychodzą do pracy trzeźwi. Wówczas Więcej dowiesz się na stronie profesjonalne alkomaty policyjne pomogą im zadbać o bezpieczeństwo pracy. Generalnie alkomat dowodowy przyda się także każdemu z nas – będziemy w stanie zawsze określić, czy możemy iść do pracy, wsiąść na rower itp. czy jednak nie.

Dlaczego lepsze są profesjonalne alkomaty?

Pozostaje jednak jedno pytanie – dlaczego nie możemy zakupić takich jednorazowych, zwykłych, tanich alkomatów, jakie są sprzedawane na każdej stacji benzynowej? Czy czymś one się różnią od profesjonalnych urządzeń? Oczywiście,że tak.

Przede wszystkim bowiem odróżnia je dokładność pomiaru. Wynikom profesjonalnego alkomatu możemy w pełni ufać, tu zaś musimy zawsze brać pod uwagę możliwość pewnego błędu. A warto przypomnieć, że stawka jest wysoka. Co więcej – alkomaty jednorazowe nie zawsze mamy pod ręką. Trzeba po nie iść na stację, a niestety nieraz albo stacja jest daleko albo nam się nie chce. Zdecydowanie lepiej jest mieć przy sobie profesjonalny alkomat, którego w każdej chwili możemy użyć i na wyniku którego możemy się oprzeć.

A zatem warto zainwestować w profesjonalny alkomat!