Skip to content Skip to footer

Jakie hokery barowe do klimatycznej knajpki?

Planując otworzenie lokalu gastronomicznego, trzeba myśleć o każdym szczególe. Liczy się nie tylko atrakcyjna lokalizacja i menu, na widok którego cieknie ślinka, ale również wystrój lokalu. Jeśli knajpka ma budzić zainteresowanie i zachęcać do odwiedzić, powinna mieć przyjemny, przytulny klimat. Jak go osiągnąć, kupując odpowiednie hokery barowe?

Jak urządzić stylową knajpkę?

Co zrobić, żeby lokal gastronomiczny cieszył się dobrą renomą? Ciekawe menu i budzące apetyt dania oraz bogata oferta win to nie wszystko. Większość ludzi jest wzrokowcami, a pierwsze wrażenie na temat danego miejsca tworzy na podstawie obserwacji. Jeśli bar czy restauracja urządzone są w oryginalnym stylu, z dbałością o detale, mają znacznie większe szanse na wzbudzenie zaciekawienia niż mało schludne, estetycznie nieinteresujące miejsce.
Planując otworzenie knajpki, najlepiej zatrudnić projektanta, który zadba o jej wystrój. W przypadku już istniejącego lokalu czasami wystarczą niewielkie zmiany, jak wymiana hokerów barowych, by miejsce nabrało stylu i stało się chętnie odwiedzaną miejscówką.

Hokery barowe – które wybrać?

Każdy właściciel knajpki staje przed niełatwym zadaniem, jakim jest wybór hokerów barowych. To mebel, który obowiązkowo powinien znaleźć się w barze. Jest nie tylko funkcjonalny, bo umożliwia wykorzystanie całości przestrzeni, ale i bardzo modny. Hokery kojarzą się z barami i są uwielbiane przez ich stałych bywalców.
Na co zwracać uwagę, kupując hokery do baru? Liczą się dwie kwestie: jakość i estetyka. Hokery barowe powinny być wykonane z trwałego, odpornego na zniszczenia materiału, być stabilne i wygodne. Goście powinni czuć się komfortowo i swobodnie sięgać do blatu. Inne kryterium to stylistyka – warto zadbać o to, by hokery estetycznie współgrały z przestrzenią oraz by były oryginalne, a na pewno wzbudzą zainteresowanie i dodadzą knajpce klimatu.

Jak dopasować hokery barowe do stylu lokalu?

Które hokery barowe wybrać, by w pomieszczeniu zapanowała przyjemna atmosfera? Wszystko zależy od stylu, w którym urządzony jest lokal.
Do nowoczesnych restauracji najbardziej pasowały będą minimalistyczne hokery metalowe albo plastikowe, jako elementy może pojawić się również szkło. Idealne kształty to te geometryczne, mocno cięte.
Co w przypadku knajpki, która stylem ma nawiązywać do poprzedniej epoki? Tutaj świetny wyborem będą hokery barowe w stylu vintage, stołki drewniane – w całości albo częściowo z obiciem z materiału.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Demi Co.