Skip to content Skip to footer

Kozaki czyli buty idealne na deszczową jesień

Jesienne obuwie dla kobiet zachwyca wzorami i jakością wykończenia. W sklepach można znaleźć tak wiele pięknych modeli butów, że zwyczajnie trudno podjąć decyzję, które z nich na stałe wprowadzić do własnej szafy. Z pewnością niezwykle seksowne i kobiece buty, które znajdują się w garderobie chyba każdej kobiety to kozaki. Jakie modele modne sklepy obuwnicze oferują na ten sezon?

Zamszowe muszkieterki

Kozaki skórzane damskie, na obcasie albo na płaskiej podeszwie, które mają cholewką sięgająca aż powyżej kolan, to właśnie muszkieterki. Ten model zdecydowanie został stworzony dla kobiet, które mogą pochwalić się zgrabnymi nogami – muszkieterki idealnie je podkreślają, jednocześnie ukazując też ich mankamenty. A zatem kobiety, które nie są do końca zadowolone z wyglądu swoich nóg, z pewnością nie będą czuły się w muszkieterkach swobodnie i pewnie. Trzeba jednak zaznaczyć, że to chyba najbardziej seksowny model kozaków, który podkręci każdą, tak naprawdę nawet najprostszą stylizację.

Kozaki skórzane damskie z luźną cholewką

Od zeszłego sezonu w sklepach lansowany jest trochę inny, nowy model skórzanych damskich kozaków. To buty, które najczęściej mają obcas w kształcie wygodnego i stabilnego słupka, zaś ich cholewka jest dosyć luźna, tak, że buty te można nosić na dwa sposoby. Pierwszy sposób to rozprostowanie całej cholewki aż do kolan. Drugi to natomiast zrolowanie cholewki, tak że będzie ona sięgać niżej. Ten rodzaj buta również lepiej prezentuje się na szczupłych nogach, szczególnie jeżeli pragnie się je nosić ze zrolowaną cholewką.

Sztyblety do kolan

Jeszcze jedne modne kozaki skórzane damskie, które są bardzo wygodne i można praktycznie nosić je przez cały dzień, to kozaki sztyblety. Sztyblety to buty, które oryginalnie zostały zaprojektowane do jazdy konnej. Skoro w pewien sposób wywodzą się z aktywności sportowej, muszą to być buty wygodne, do całodniowego noszenia. I właśnie takie są sztyblety. Model z długą cholewką do kolan to świetny wybór dla kobiet, które są wysokie, a zatem nie potrzebują podwyższać się za pomocą butów na obcasie. Skórzane sztyblety w kolorze czarnym, albo w kolorze brązowym, to bardzo klasyczny model obuwia, który można zakładać zarówno do stylizacji utrzymany w sportowym stylu, ale też do sukienek i spódnic. To zatem bardzo uniwersalny model butów.

Kozaki skórzane damskie znajdziesz na noevision.pl