Skip to content Skip to footer

Idealne rękawice narciarskie

Sezon narciarski zbliża się już wielkimi krokami – warto zatem zaopatrzyć się we wszystkie akcesoria potrzebne do jazdy na nartach czy snowboardzie. Pamiętajmy, że przed samym sezonem i w trakcie ceny niestety mogą skoczyć, dlatego nie warto zwlekać. W tym artykule powiemy, jak powinny wyglądać idealne dla danej osoby rękawice narciarskie.

Rola rękawiczek narciarskich

Na początek jednak warto powiedzieć o tym, czemu w zasadzie jest to aż tak bardzo istotne, aby zakupić właściwe rękawice narciarskie? Otóż przemarznięte dłonie nie tylko sprawiają nam dyskomfort, lecz również mogą stanowić problem zdrowotny, jeśli dopuścimy do wytworzenia się odmrożenia. Ponadto zmniejszamy w ten sposób swoje bezpieczeństwo – przemarznięte dłonie skupiają nadmiernie naszą uwagę i powodują spadek elastyczności ruchów.

Cechy idealnych rękawic narciarskich

Wracając jednak do meritum – czym powinny charakteryzować się idealne rękawiczki narciarskie?

1) wodoodporność – no właśnie, to jest bardzo istotna cecha. Dobrej jakości rękawiczki na narty koniecznie muszą być odporne na wodę, w innym bowiem razie nasze dłonie będą podwójnie narażone na działanie niskiej temperatury. Trzeba tu bowiem zaznaczyć, że połączenie wilgoci z niską temperaturą jest szczególnie niebezpieczne. Tu warto także zauważyć, że niestety często tanie rękawiczki narciarskie reklamują się, że są wodoodporne, jednak jak się potem okazuje – w dość niskim stopniu.

2) odpowiedni rozmiar – rękawice na narty koniecznie muszą być dobrze dobrane do wielkości naszej dłoni. Ta uwaga dotyczy szczególnie dzieci, którym często kupujemy za duże rękawice, aby starczyły na kilka sezonów. Takie działanie niestety powoduje, że rękawice nie zapewniają takiego ciepła, jak powinny.

3) oddychający materiał – na pierwszy rzut oka to wydaje się bez sensu. W końcu po co komu oddychający materiał w rękawiczkach, które mają za zadanie grzać? Otóż chodzi o to, aby pot z wnętrza mógł spokojnie wyparować. Jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę, to niestety konsekwencją tego będzie znaczny dyskomfort.

3) dopasowany do stroju narciarskiego design – zdecydowanie warto poświęcić nieco czasu, aby znaleźć takie rękawiczki narciarskie, które będą swoim stylem i kolorystyką pasowały do naszego stroju narciarskiego. Dzięki temu bowiem będziemy je cały czas nosić, a nie zdejmować przy absolutnie każdej nadającej się ku temu okazji i narażać się tym samym na wychłodzenie.