Skip to content Skip to footer

Sprzedaj to dobrze

Każdy z nas ma w swoim domu narzędzia, które już dawno wyszły z użytku, ale jednak ciągle zajmują miejsce w piwnicach, garażach lub na strychach. Podczas porządkowania tych pomieszczeń często lądują one w koszu, a następnie na śmietniku. A jeśli można na tym zarobić? Przekonajcie się ile przy okazji porządków możemy dostać pieniędzy, dzięki takim miejscom, jak skup węglika spiekanego.

Węglik spiekany cena

Wyżej wymieniony metal to materiał narzędziowy. Potocznie mówimy o nim widia i tworzy się go w wyniku metalurgii z węglików wolframu, tytanu, tantalu, niobu, cyrkonu lub chromu. Dzięki swoim właściwościom, takim jak wysoka odporność na ścieranie i twardość, węglik spiekany znalazł zastosowanie w nożach tokarskich, wiertła, a także frezach. Najczęściej jednak używa się tego metalu do tworzenia wierteł stomatologicznych, przeciągarek, głowic wiertniczych, oraz kłów tokarskich. Jeśli więc w naszym posiadaniu znajdują się wyżej wymienione przedmioty to koniecznie powinniśmy zastanowić się nad sfinansowaniem potocznie zwanego złomu i poprawieniem budżetu domowego.

Jeśli chodzi o taki materiał, jakim jest węglik spiekany cena może nas pozytywnie zaskoczyć. W przypadku połączenia tego metalu, wykonanego z wolframu, z miedzią możemy liczyć na stawkę 10 złotych za kilogram. A jeśli sprzedajemy wiertła, czy frezy bez lutu to stawka może wynieść nawet 50 złotych za kilogram. Ze względu na to, że węglik spiekany jest ciężkim materiałem (2 kilogramy węglika zmieszczą się w 250 ml szklance) możemy liczyć na naprawdę spory zysk.

Skup węglika spiekanego

W przypadku tego typu metalu, jakim jest węglik spiekany skup bardzo chętnie przyjmie od nas każdą ilość. Wysoka wytrzymałość temperaturowa tego materiału pozwala na jego powtórne wykorzystanie wiele razy. Odzyskiwanie metali za pomocą skupów złomu to rewelacyjny sposób dbania o środowisko. Dzięki takim działaniom, jak powtórne przetwarzanie nie niszczymy zasobów ziemskich i nie jesteśmy zmuszeni do ponownego tworzenia tego metalu.

Jeśli chodzi o węglik spiekany skup złomu, jak sami widzimy, oferuje bardzo dobre stawki. Aby jednak zarobić jak najwięcej powinniśmy dobrze rozważyć decyzję o sprzedaży w odpowiednim punkcie, który szczyci się profesjonalizmem i dobrą opinią. Domowe porządki mogą nam przynieść spory zysk, warto o tym pamiętać przy każdym sprzątaniu.