Skip to content Skip to footer

Idealny nocleg na wakacje nad morzem z dzieckiem

Ruszasz na wakacje z bliskimi, wraz z dzieckiem, dlatego wszystkim chcesz zaoferować komfortowe warunki do wypoczynku? W takim razie pora znaleźć ten nocleg idealny. Optymalnym miejscem na wakacje nad morzem z dzieckiem będzie rodzinna kwatera położona w ciekawej okolicy, oczywiście w pobliżu samej plaży.

Zwróć uwagę na lokację

No i właśnie ten aspekt powinieneś sprawdzić w pierwszej kolejności. Kwatera nie musi leżeć zaraz obok plaży, bo w takim wypadku raczej musielibyście się pogodzić z ciągłym hałasem dobiegającym ze strony ulicy czy mola, który na pewno utrudniłby maluchowi zasypianie czy popołudniowe drzemki. Poszukajcie czegoś nieco dalej. Z dala od centrum też może być fajnie!

Mimo wszystko dojście z kwatery na plażę powinno wam zająć maksymalnie piętnaście minut. Taki spacerek bez problemu urządzicie sobie każdego dnia, jednakże z dłuższą wyprawą byłoby już ciężej.

Popatrz na teren ośrodka

Niektóre kwatery, zwłaszcza prywatne kameralne pensjonaty i kwatery agroturystyczne, idealnie nadają się na Wakacje nad morzem z dzieckiem. Nie tylko ze względu na to, że dysponują dużymi przestronnymi pokojami, ale przede wszystkim ze względu na swoją najbliższą okolicę, czyli sposób zaaranżowania i wyposażenia posesji, na której zostały umieszczone.

Dostęp do placu zabaw z huśtawkami i zjeżdżalniami, piaskownica wypełniona zabawkami oraz zabezpieczone miejsce na przygotowanie grilla bądź ogniska i hamaki zawieszone na drzewach – to tylko wybrane z atrakcji, do których najprawdopodobniej uzyskacie dostęp, gdy zatrzymacie się w rodzinnym ośrodku wypoczynkowym.

A może nocleg z wyżywieniem?

Komfortowy nocleg w takim razie już macie, ale co z wyżywieniem? Jeżeli nie zamierzasz sam gotować posiłków na wakacjach nad morzem z dzieckiem i raczej nie chcesz też, by maluch jadał w restauracjach czy przydrożnych knajpkach, spróbuj znaleźć od razu opcję noclegu z pełnym wyżywieniem.

Ta opcja jest zresztą najbardziej opłacalna. Możecie też zdecydować się np. wyłącznie na wykupienie samych obiadów albo śniadań i kolacji – tak, jak wam tylko pasuje.