Skip to content Skip to footer

4 pomysły na romantyczne zaręczyny nad Bałtykiem

Szum morskich fal i promienie zachodzącego słońca są wspaniałą scenerią do oświadczyn wybrance serca. Sprawdź 4 romantyczne lokalizacje na zaręczyny nad Bałtykiem!

1. Ruchome wydmy – Łeba

To jedna z najczęściej wybieranych lokalizacji na zaręczyny nad morzem. Niesamowita sceneria, jaką tworzą nieprzebrane ilości złocistego piasku, może być idealnym tłem do oświadczyn.

Warto pamiętać o tym, że ruchome wydmy przy Łebie położone są w dość dużej odległości od parkingu samochodowego, ale na miejsce można dostać się za pomocą elektrycznych meleksów lub rowerem.

Minusem oświadczyn na ruchomych wydmach jest dość duża liczba osób, które je odwiedzają, zwłaszcza w sezonie. Warto zatem wybrać się tam poza okresem letnich wakacji, gdy nie są tak oblegane.

2. Molo w Sopocie

Znajdujące się w Sopocie molo liczy sobie około pół kilometra długości i stanowi zdecydowanie największą atrakcję w tym mieście. To wspaniałe miejsce do spacerów i obserwowania Morza Bałtyckiego.

Doskonałym czasem, aby oświadczyć się na molo w Sopocie, może być wieczór, gdy zachodzące słońce chowa się za horyzontem i tworzy malowniczą scenerię. Wieczorami, zwłaszcza poza sezonem, na molo jest także mniej turystów.

3. Spokojne i ciche miejscowości na wybrzeżu

Gdy Zaręczyny nad morzem mają odbyć się w klimatycznej, kameralnej scenerii, warto poszukać odludnych miejscowości położonych na polskim wybrzeżu Bałtyku. Jest ich dość dużo i mogą one zaoferować również komfortowy wypoczynek dla par.

Wśród spokojnych i cichych miejscowości nad Morzem Bałtyckim, gdzie w sezonie nie ma zbyt wielu turystów, znajdują się między innymi: Pustkowo, Poddąbie, Karwieńskie Błoto Drugie, Smołdziński Las, Kadyny, Kopalino, Wicie, Rusinowo, Lubiatowo czy Białogóra.

4. Latarnia morska

Ciekawym miejscem do zaręczyn nad morzem może być także jedna z nadbrzeżnych latarni morskich, która udostępniona jest dla zwiedzających.

Najpiękniejsze latarnie morskie zlokalizowane są między innymi w miejscowościach jak Świnoujście, Ustka, Jastarnia, Czołpino. Najlepiej wybrać się na latarnię tuż po otwarciu lub przed zamknięciem, aby mieć pewność, że nie będzie na niej zbyt wielu odwiedzających.