Skip to content Skip to footer

Jak podawać lody?

Nie ma chyba lepszego deseru na gorące, letnie dni, niż lody. Przepyszny smakołyk kochają chyba wszyscy, a zwłaszcza dzieci. Warto jednak postarać się, by podać go w niestandardowy sposób, aby jeszcze bardziej zachwycał – nie tylko smakiem, ale także wyglądem. W tym celu warto zakupić specjalne, estetyczne kubeczki na lody, które potrafią być niesamowicie fantazyjne i nawet najbardziej niepozorny deser zamienić w prawdziwe dzieło sztuki.

Gdzie kupić kubeczki do lodów?

Miseczki na lody bądź też kubeczki do lodów znaleźć można w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Niemniej jednak największy wybór panuje zdecydowanie w sklepach internetowych, gdzie mnogość wzorów i kolorów przyprawia o prawdziwy zawrót głowy.

Kubeczki na lody dostępne są w najróżniejszych kształtach, dzięki czemu miłośnicy przygotowywania pysznych deserów naprawdę mają z czego wybierać. Warto zwrócić uwagę na to, jaką wielkość mają wybrane miseczki na lody – dzięki temu można ocenić, czy zmieści się w nich mniejsza, czy też całkiem pokaźna porcja deseru.

Jeśli chodzi o cenę miseczek do lodów, to bywa ona bardzo różna. Najbardziej fantazyjne propozycje potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt złotych za sztukę, jednak z pewnością są to wyroby zachwycające wyglądem. Tańsze kubeczki można kupić już nawet za kilka złotych – wśród nich także nie brakuje naprawdę interesujących modeli.

Propozycje aranżacji deserów lodowych

Tak naprawdę, desery lodowe można podawać na tysiące różnych sposobów. Tym, co zawsze doskonale wygląda w miseczce z lodami, jest z pewnością bita śmietana. Lekka jak chmurka i puszysta, wspaniale uzupełnia lody, dodając im lekkości i uroku.

Warto także zainteresować się różnymi smakowymi polewami, które będą stanowić kropkę nad i. Do kubeczków na lody warto także dorzucić trochę świeżych owoców, które nie tylko wspaniale smakują, ale także są niesamowicie zdrowe. Podsumowując, możliwości przygotowania przepysznych deserów lodowych jest nieskończenie wiele. Tylko od wyobraźni kucharza zależy, jak będzie wyglądał efekt końcowy – ten czasami naprawdę potrafi być niesamowicie zaskakujący!