Skip to content Skip to footer

Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Jak się zmierzyć i jak poprawnie dobrać biustonosz, żeby nie tylko efektownie się prezentował, ale równocześnie był wygodny? Dobór biustonosza wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać, warto poświęcić więcej czasu na jego zakup. Od czego zacząć?

Dlaczego jest to tak ważne?

Odpowiednio dopasowany stanik sprawi, że będziemy wyglądać korzystnie, ale nie tylko o to chodzi. Prawidłowy rozmiar stanika pozwoli zachować zdrowie, dobre samopoczucie i piękne piersi na długie lata. Okazuje się, że ponad 80% Polek nosi źle dobrane staniki, co może prowadzić do bólu kręgosłupa, ramion i pleców, szczególnie jak biust jest bardziej obfity. Dobrze dobrany biustonosz chroni piersi, sprawia, że odzież dobre na nas leży, co więcej po prostu jest nam wygodnie.

Jaki fason biustonosza?

Obecnie każdy producent bielizny damskiej oferuje wiele fasonów staników, także każda kobieta powinna znaleźć model odpowiedni dla siebie. W przypadku małych piersi wystarczy róża bielizna bez fiszbinów, obecnie dużą popularnością cieszą się koronkowe, miękkie biustonosze, które prezentują się naprawdę elegancko i zmysłowo. Niestety posiadaczki bardziej obfitego biustu nie będą wyglądać w takich biustonoszach korzystnie. W tym wypadku potrzebne jest lepsze podtrzymanie, także lepiej wybierać modele zabudowane, balkonetki albo full cap.

W jakim rozmiarze?

Niezależnie od tego czy jest to ekskluzywna bielizna, czy stanik z sieciówki, ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Co ciekawe każdy producent bielizny może mieć inną rozmiarówkę, także to, że zazwyczaj nosimy 75B nie oznacza, że idąc do danego sklepu stanik właśnie w takim rozmiarze będzie dobry. Obecnie możliwości jest nieskończenie wiele, także każda kobieta powinna znaleźć na rynku bieliznę, która będzie dla niej odpowiednia. Każdy producent bielizny damskiej ma w ofercie różne fasony i rozmiary staników, choć nie zawsze w jego ofercie będziemy w stanie znaleźć to, czego szukamy. Nie ma sensu się zrażać, warto poświęcić nieco więcej czasu na takie zakupy.

Gdzie szukać biustonosza?

Ekskluzywna bielizna jest sprzedawana w butikach, gdzie można skorzystać również w pomocy profesjonalnej brafitterki. Jeżeli nasz budżet jest ograniczony możemy skorzystać ze sklepów sieciowych albo ze sklepów internetowych, tam wybór również jest duży. Róża bielizna jest bardzo dobrą propozycja, posiadają bieliznę wysokiej jakości, wykonaną z bardzo dobrych materiałów, ale jednocześnie w przystępnych cenach.

Jak widać wybór i zakup biustonosza wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak się wydaje.