Skip to content Skip to footer

Jak szybko zmniejszyć poziom cholesterolu?

Farmakologia jest oczywiście najskuteczniejszą bronią w walce z wysokim cholesterolem. Należy jednak pamiętać, że lekarstwa to ostateczność, jeśli są jeszcze inne sposoby to warto je wypróbować. Dopiero, gdy inne metody zawodzą to lekarz przepisuje leki.

Przyczyny wysokiego cholesterolu

Od zaprzestania złych nawyków trzeba rozpocząć obniżanie cholesterolu. To właśnie złe nawyki są głównymi przyczynami hipercholesterolemii. W tym miejscu można wymienić spożywanie dużej ilości tłuszczów nasyconych, brak ruchu oraz palenie papierosów.

Połączenie diety z treningami

Wysoki cholesterol może być też skutkiem dużej nadwagi, cukrzycy lub niedoczynności tarczycy. Zdarza się jednak, że ma genetyczne podłoże. Jeśli chcesz obniżyć cholesterol w naturalny sposób, to połącz dietę z ćwiczeniami. Treningi nie muszą być maksymalnie wyczerpujące, najważniejsze żeby były regularne. Ekologiczny sok z brzozy z pietruszką też dobrze działa na obniżenie cholesterolu. Na śniadanie można zjeść płatki migdałowe, które pomagają obniżyć cholesterol i zawierają błonnik.

Produkty w diecie

W tym artykule wymienimy zalety, jakie ma dieta na cholesterol, a także podpowiemy od czego zacząć. Przede wszystkim tłuszcz zwierzęcy trzeba zastąpić olejem rzepakowym, pastą z awokado oraz oliwą z oliwek. Są to świetne źródła kwasów jednonienasyconych tłuszczowych. Jeśli to możliwe spróbuj ograniczyć smażenie oraz pieczenie. Warto również unikać czerwonego mięsa, majonezu oraz przetworów mlecznych. Słodycze oraz słone przekąski można zastąpić chrupiącymi orzechami. Po dokładnym przeczytaniu tekstu wiesz już, jak powinna wyglądać Dieta na cholesterol.