Skip to content Skip to footer

Czy warto zdecydować się na glamping?

Glamping w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Warto mieć świadomość, że jest to połączenie słów „camping” oraz „glamour” występujących w języku angielskim.

Zalety glampingu

W języku polskim oznacza to ekskluzywny camping, czyli nocleg w komfortowych warunkach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że warunki często przypominają hotelarskie usługi. W tym artykule wymienimy najważniejsze zalety glampingu, a także podpowiemy, gdzie można to znaleźć. Można śmiało powiedzieć, że coraz bardziej modna staje się ta forma wypoczynku w Polsce. Warto dodać, że za takie wakacje trzeba naprawdę dużo zapłacić. Osoby, które preferują luksus oferowany w hotelach, a do tego chcą mieć bliski kontakt z naturą pewnie polubią glamping. Zagorzałych turystów nie odstraszają nawet bardzo wysokie ceny tej atrakcji.

Odkrywanie nowych miejsc

Ludzie uwielbiają odkrywać nowe tereny i miejsca, dlatego glamping cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Alternatywne sposoby spędzania urlopu są coraz częściej wybierane przez społeczeństwo. Chodzi przede wszystkim o to, żeby obcować z naturą i odpocząć od wielkiego miasta i problemów życia codziennego. Można powiedzieć, że glamping jest połączeniem luksusu z łonem natury. Najwięksi zwolennicy tej formy wypoczynku to osoby, które marzą o tym, żeby zaszyć się w głuszy.

Wakacje

Wakacje pod namiotem nie są niestety dla wszystkich. Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie urlopu bez łazienki lub wygodnego łóżka. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dopiero w XXI wieku glamping stał się modny. Początków tego zjawiska trzeba szukać w bardziej odległej przeszłości. Luksusowy biwak w pięknych okolicznościach to oczywiście domena podróżujących monarchów. Warto dodać, że różne formy może przybierać glamping. Przeważnie są to niewielkie domki, które z daleka wyglądają jak namioty. Chatki na drzewach lub na powierzchni jeziora też cieszą się dużym uznaniem. Można też znaleźć bańki oraz wigwamy. Wszystkie obiekty zlokalizowane są w pobliżu natury. Idealne miejsce, żeby się zrelaksować i odpocząć to środek lasu. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu wiesz już, czym cechuje się Glamping w Polsce.