Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobre prześcieradło z gumką?

Najpopularniejsze prześcieradła to te prześcieradła, które są wyposażone w gumkę. Niezmiennie od lat Polacy kupują je najczęściej i najchętniej. Jako że jednak nawet prześcieradła z gumką bywają różne, trzeba nauczyć się wynajdywać wśród nich te najbardziej wartościowe produkty, by za nie płacić.

Rozmiar jest najważniejszy

Kieszeń tworzona przez prześcieradło z gumką musi być oczywiście na tyle szeroka, aby materiałem spokojnie dało się okryć całe łóżko i to w taki sposób, by jego krańce swobodnie wsunąć pod materac. Jeżeli więc prześcieradło cały czas się zsuwa, oznacza to że zostało niewłaściwie wybrane i że jest po prostu zbyt płytkie.

Rozmiar jest szczególnie ważny w przypadku gdy używa się nieco wyższych materaców bądź stosuje się je w połączeniu ze specjalnymi podkładkami, które zawsze będą zmieniać ich wysokość, czasem i o kilka centymetrów. W takich sytuacjach konieczne staje się zastosowanie nieco większego prześcieradła.

Miejsce występowania gumek

Najczęściej gumki stosowane są wyłącznie w rogach prześcieradeł, bo dzięki temu same prześcieradła po złożeniu zajmują mniej miejsca i ogólnie rzecz biorąc łatwiej się je składa. To, co powszechne, nie zawsze jest jednak najlepsze. Prześcieradła zawierające gumkę na całej długości swojego obwodu zazwyczaj okazują się praktyczniejsze.

Takie prześcieradła z gumką w całym obwodzie można o wiele lepiej dopasować do materaca. One będą ciaśniej do niego przylegać i mocniej się go trzymać. To sprawi, że na pewno się z niego nie zsuną i przez cały czas będą utrzymywać się w tym samym miejscu, zapewniając wygodne warunki do snu.

Materiał wykonania

Rozmiar czy umiejscowienie gumek to jedno, ale na jakość i użyteczność prześcieradła z gumką wpłynie też bez wątpienia materiał wykonania. Jaki powinien on być? To zależy od indywidualnych priorytetów. Niektórym lepiej będzie spać się na prześcieradłach typowo bawełnianych, innym natomiast na tych jedwabnych.

Uniwersalny wybór, dobry praktycznie dla każdego, to natomiast satyna bawełniana. Nie bez powodu tworzy się z niej teraz zdecydowaną większość prześcieradeł z gumką i tych bez gumki. Warto jednak sprawdzić, czy produkt został wykonany w stu procentach z bawełny. Domieszki innych materiałów są bowiem zbędne.

Prześcieradła z gumką znajdziesz w ofercie Vege Home.