Skip to content Skip to footer

Najważniejsze kryteria wyboru wykładzin hotelowych

Wykładziny hotelowe zyskują w ostatnich latach na znaczeniu, w związku z czym trudno jest wskazać miejsce, w którym nie można byłoby się na nie natknąć. Pojawiają się w pokojach zajmowanych przez gości, na korytarzach oraz w salach konferencyjnych. Ich wybór nie jest więc czymś, do czego moglibyśmy podchodzić niefrasobliwie.

Przeznaczenie wykładziny a jej wybór

Wykładzina dywanowa hotelowa może być wykonana z różnych materiałów, choć kupujący przeważnie wahają się między welurem oraz włóknami poliamidowymi. W sprzedaży dostępne są także wykładziny polipropylenowe, ich niska topliwość sprawia jednak, że unika się umieszczania ich w hotelach postrzeganych jako miejsca często zagrożone pożarem. W hotelach rzadko goszczą też wykładziny wełniane. Nadal są one postrzegane jako rozwiązania wyjątkowo eleganckie. Zwraca się jednak uwagę na to, że charakteryzuje je wysoka cena, a u wielu gości powodują reakcje alergiczne.Szukając odpowiedniej Wykładziny hotelowej, nie należy zastanawiać się jedynie nad jej charakterem. Duże znaczenie powinien mieć dla nas również charakter pomieszczenia, do którego ma ona trafić. Wykładzina dywanowa hotelowa goszcząca w korytarzu powinna zatem wykazywać się wysoką odpornością na ścieranie, bo w sezonie jest zwykle intensywnie użytkowana. Z kolei wykładziny pokojowe powinny charakteryzować wysoka jakość i łatwość w utrzymaniu w czystości. Ich prezencja może wpływać na sposób, w jaki goście postrzegają hotel jako całość.

Najczęściej stosowane wzory i kolory

Wykładziny hotelowe wybiera się przede wszystkim pod kątem ich przeznaczenia. Nie jest to jednak jedyny aspekt, jaki powinien być przez nas stosowany. Hotel jest przecież miejscem, które powinno się nam podobać. Przebywanie w nim ma nam sprawiać przyjemność. Mając to na uwadze trudno się dziwić, że dużo uwagi poświęca się dziś kolorystyce i wzornictwu wykładzin.Najbardziej klasyczne są gładkie wykładziny dywanowe hotelowe i to właśnie z nimi mamy do czynienia najczęściej. Z całą pewnością jednak nie są one jedynymi propozycjami, z jakimi możemy się spotkać. Świetnie prezentują się także wykładziny melanżowe opisywane często jako zdecydowanie bardziej nowoczesne, a także modele w regularne wzory. Te są postrzegane jako klasyczne, choć oryginalność wzorów może je znacząco uwspółcześnić.