Skip to content Skip to footer

Jak wybrać kurs języka angielskiego?

Język angielski jest dla nas językiem obcym. Wystarczy pół roku braku kontaktu z nim, zapomnieć wiele słówek. Do tego dochodzi stres i blokada psychiczna, bo zdajemy sobie sprawę z własnych braków. Warto więc po ukończeniu liceum lub studiów kontynuować naukę w prywatnych szkołach językowych.

Jak wybrać kurs języka angielskiego?

Oferty szkół językowych są bardzo bogate i różnorodne, ale wybór odpowiedniego kursu języka angielskiego nie jest wcale taki prosty. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego chcemy się go uczyć? Czy będzie nam potrzebny do pracy, zwiedzania, prowadzenia biznesu, czy po prostu chcemy się doskonalić. To bardzo ważne przede wszystkim ze względu na zakres słownictwa, poznanie idiomów i sposób prowadzenia rozmów.

Wiele szkół oferuje kursy ukierunkowane na różne potrzeby i oczekiwania kursantów. Różnią się miedzy sobą również stopniem intensywności. Jeżeli dysponujemy dużą ilością czasu można wybrać kurs języka angielskiego trwający kilka semestrów. Czasami jednak na udoskonalenie swoich umiejętności językowych mamy tylko kilka miesięcy, wtedy najlepiej wybrać kurs intensywny. Wymaga to większego wysiłku i wkładu pracy własnej, ale efekty będą szybsze.

Na co zwrócić uwagę wybierając szkołę językową?

Jeśli znaleźliśmy już odpowiedni kurs, to warto sprawdzić co konkretnie oferuje szkoła. Jak liczne są grupy, im mniej kursantów, tym lepiej. Grupa nie powinna przekraczać kilku osób, można spotkać także oferty kursów indywidualnych. To optymalne rozwiązanie, które zmusza kursanta do intensywnej pracy.

Kolejną kwestią jest kadra szkoły. Chcąc dobrze opanować język angielski trzeba mieć jak największy kontakt z osobami, dla których angielski jest językiem ojczystym. Daje to możliwość bezpośredniej rozmowy z osobami o różnym akcencie i różnej wymowie.

Zdecydowanie trzeba wybrać szkołę, która oferuje zajęcia z native speakerami. Warto także zwrócić uwagę na ofertę dodatkowych imprez organizowanych z różnych okazji. Nie tylko integrują uczestników kursów, ale także pozwalają na sprawdzenie swoich umiejętności językowych w sytuacjach nieformalnych.

Na koniec pozostanie sprawdzenie opinii o szkole na forach i mediach społecznościowych. Kursanci chętnie dzielą się swoimi uwagami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.