Skip to content Skip to footer

Jak wybrać pościel dla dziecka?

Każdy rodzic marzy, aby jego pociecha była szczęśliwa i zdrowa. Na zdrowie i kondycję małego dziecka w znaczący sposób wpływa jakość snu, dlatego warto odpowiednio dobrać łóżko oraz pościel wykonaną z naturalnych materiałów.

Poszewki i prześcieradło – jaki materiał wybrać?

Poszwy i prześcieradła z gumką czy uniwersalne najczęściej dla dzieci produkowane są z bawełny, która nie uczula i nie podrażnia delikatnej skóry dziecka. Najlepiej postawić na certyfikowane produkty, które zapewniają bezpieczny sen.

W wielu sklepach można znaleźć poszewki i prześcieradła wykonane z bawełny organicznej, która była uprawniana bez użycia pestycydów, a dodatkowo do produkcji pościeli nie zostały użyte sztuczne barwniki, które mogą być alergenne. Można także wybrać pościel lnianą lub frotte, która także doskonale sprawdzi się w przypadku maluchów, a także i dorosłych.

Prześcieradło z gumką dla maluszka

Prześcieradła z gumką zrewolucjonizowały świat pościeli. Wiele osób nie wyobraża sobie już łóżka bez takiego rozwiązania. Jest to także idealna opcja dla dzieci, które bardzo często kręcą się podczas snu. Prześcieradło z gumką, które jest dobrze dopasowane, nie zsuwa się i jest idealnie naprężone.

Prześcieradła z gumką dostępne są w różnych rozmiarach, jednak należy je dobrze dopasować nie tylko do łóżka, ale przede wszystkim do wysokości materaca. Jest to istotny parametr, który należy wziąć pod uwagę, kupując prześcieradło z gumką.

Kolorowa pościel w postaci z bajek

Pokój dziecka to najczęściej pokój wyglądający jak z bajki. Dlatego jest w nim wiele kolorów, które oczywiście powinny gościć także w łóżeczku. W sklepach dostępne są kolorowe poszwy, na których znajdują się postaci z bajek, kolorowe kwiatki, zwierzaki czy rośliny. Warto także do tego zestawu wybrać kolorowe prześcieradło, które będzie pasować do całości.

Oczywiście należy zwrócić uwagę, aby barwniki użyte do produkcji pościeli nie powodowały uczuleń. Najlepiej wybrać pościel, która ma certyfikat jakości i atest potwierdzający wysoką jakość i bezpieczeństwo dla skóry dziecka. Należy pamiętać, że pościel powinna być wykonana z materiałów, które można prać w pralce w temperaturze minimum 60 stopni, a najlepiej wybrać taki zestaw, który można prać w 90 stopniach.

Prześcieradła z gumką znajdziesz w ofercie Vege Home.