Skip to content Skip to footer

Jak wybrać rodzaj sukni ślubnej?

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane modele sukni ślubnych. Dopasowuje się je przede wszystkim do kobiecej sylwetki, jednak podczas zakupu tego rodzaju stroju warto również zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Dobrze jest dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Suknia empire

Wśród najbardziej popularnych modeli sukien ślubnych można przede wszystkim wymienić suknię empire, która chętnie wybierana jest przez wiele kobiet w różnym wieku. Tego rodzaju strój można między innymi zakupić w takim miejscu jak salon sukien ślubnych Szczecin. Suknia ślubna w typie empire zazwyczaj jest odcinana pod biustem. Stworzona jest z dość delikatnych materiałów, wśród których można na przykład wymienić koronki. Dzięki temu bardzo korzystnie układa się na ciele. Odcięcie pod biustem zazwyczaj zaakcentowane jest przy pomocy ozdobnej tasiemki. Suknie tego rodzaju występują w różnych wariantach. Mogą być zarówno z rękawkami, jak i bez nich.

Suknia klasyczna

Kolejnym modele, który jest chętnie wybierany przez przyszłe Panny Młode z całą pewnością jest klasyczna suknia ślubna. Tego rodzaju modele mają zazwyczaj dość dopasowaną górę, a także szeroki dół, który opiera się na halce. W takich modelach zazwyczaj nie występują rękawki, dlatego nie są one polecane dla kobiet, które posiadają stosunkowo duży biust. Suknie ślubne Szczecin o klasycznym kroju na pewno będą fantastycznym rozwiązaniem dla wielu kobiet, ponieważ bardzo dobrze prezentują się na kobiecej sylwetce poprzez podkreślenie wszystkich jej walorów oraz ukrycie mankamentów.

Suknia syrenka

Wśród różnych sukni ślubnych, które są bardzo popularne wśród kobiet można również wymienić suknię o modelu syrenki, czyli rybki. Można ją bez większych problemów zakupić w takim miejscu jak salon sukien ślubnych Szczecin. Taki model jest zazwyczaj dość mocno dopasowany do kobiecej sylwetki. Dlatego w szczególności przeznaczony jest dla kobiet o dość szczupłej figurze. Suknia syrenka rozszerza się ku dołowi dopiero od wysokości ud lub kolan. Na dole może posiadać bardzo atrakcyjne rozcięcia. Model sukni tego rodzaju bardzo często nie posiada rękawków ani ramiączek. Dlatego polecany jest dla kobiet o biuście średniej wielkości. Warto pamiętać o tym aspekcie podczas zakupu takich strojów jak suknie ślubne szczecin.