Skip to content Skip to footer

Jak wykorzystać skrzynie do jabłek?

Jeśli jesteś właścicielem sklepu, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że transport niektórych towarów jest szczególnie trudny. Dotyczy to zwłaszcza produktów spożywczych. Artykuły spożywcze muszą być bowiem przewożone w specjalnie wyznaczonych do tego chłodniach, mimo to podczas transportu i tak najczęściej powstają straty na kilkaset złotych. Aby tego uniknąć warto jest zatem zadbać o to aby każdy towar był odpowiednio zapakowany. Oczywiście w przypadku artykułów spożywczych takich jak warzywa i owoce jest to zadanie które wymaga szczególnej uwagi, jednak my podpowiemy Ci dziś jak zapakować nawet najbardziej wymagające owoce.

Skrzynki na jabłka

Jednym z najlepszych możliwych opcji zapakowania jabłek są oczywiście skrzynki na jabłka. Jest to doskonały sposób, który nie tylko dobrze się prezentuje, ale przede wszystkich pozwala zachować dłuższą świeżość owoców. Choć tego typu opakowania zajmują w prawdzie dużo miejsca, to mimo wszystko warto z nich korzystać ponieważ gwarantują one bezpieczny transport oraz zapewniają względną stabilność, dzięki czemu jabłka nie będą się o siebie obijały i tym samym zachowają swoją świeżość na dłużej.

Skrzyniopalety na owoce

Kolejnym wprost doskonałym pomysłem są skrzyniopalety na owoce. Choć tak jak w przypadku skrzynek zajmują one bardzo dużo miejsca warto dodać, że tego typu rozwiązanie jest jedną z najbezpieczniejszych metod transportu. Oczywiście oprócz tego, że owoce będą zapakowane w skrzyniopalety należy również zadbać o odpowiednią temperaturę a także stabilność pojazdu którym mają być transportowane. Jednak gdy wszystkie formy zabezpieczeń zostaną spełnione można być spokojnym o ich transport.

Inne zastosowanie na skrzynie na jabłka

Oprócz tradycyjnego zastosowania tego typu skrzyń warto również zwrócić uwagę na to, że można je wykorzystać w zupełnie inny sposób o którym nie miało się pojęcia do tej pory. Skrzynie na jabłka mogą okazać się doskonałym meblem! Jak to możliwe? Otóż od wielu lat panuje moda na własnoręcznie robione meble wykonane z palet oraz skrzynek na owoce. Przy odrobinie fantazji z takiego materiału można wykonać bajeczne łóżko, szafkę nocną, a nawet szafę! Jedyne co będzie Ci do tego potrzebne to palety lub skrzynie, gwoździe, młotek (opcjonalnie klej do drewna) oraz twórcze myślenie. Powodzenia!