Skip to content Skip to footer

Zasady gry w paintball

Paintball to wspaniała gra drużynowa, której uczestnicy mają możliwość posmakowania taktycznego wymiaru zmagań wojennych. Gra w paintball dostarczą dużą dawkę emocji i doskonale nadaje się jako urozmaicenie imprezy urodzinowej, wieczoru kawalerskiego lub integracji firmowej.

Jak grać w paintball?

Gra w paintball opiera się na prostych zasadach. Trafiony kulką przeciwnika gracz ma obowiązek opuścić lufę karabinu na kulki w dół, podnieść do góry rękę i natychmiast opuścić pole bitwy, idąc w kierunku najbliższego wyjścia. Obowiązuje zakaz komunikowania się trafionego z pozostałymi w grze graczami, ponieważ mógłby on przekazać ważne z taktycznego punkty widzenia informacje. W czasie gry można korzystać z przeszkód środowiskowych, których duża liczba znajduje się na terenie pola Paintball Rybnik Kamień. Do przeszkód należą między innymi ścianki z opon, bunkry, okopy, wraki oraz konstrukcje drewniane.

Wyposażenie w paintballu

W skład obowiązkowego wyposażenia każdego gracza wchodzi maska na twarz z wizjerem, która chroni przed trafieniami miękkich kulek z farbą. Ta osłona jest bardzo ważna, ponieważ stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Nie należy rozpoczynać bez niej gry, ani zdejmować jej w trakcie trwania rozgrywki. Bezpieczeństwo stanowi oczywiście priorytet, jednak bez markera nie byłoby w ogóle zabawy. Marker to pistolet na sprężony gaz, który symuluje działanie karabinu maszynowego. Marker wyrzuca miękkie kulki z farbą, które rozbijają się po trafieniu w cel. Przed plamami farby na ubraniach zabezpiecza jednoczęściowy kombinezon, który także stanowi element wyposażenia paintball Śląskie.

Impreza firmowa w paintball Kamień

Paintball Rybnik Kamień cieszy się dużą popularnością między innymi wśród przedsiębiorców, którzy chętnie posyłają swoich pracowników na tego rodzaju integracje. Paintball Śląskie gwarantuje wiele wariantów gry, które stawiają nacisk na współpracę wewnątrz drużyny. Ćwiczenie współpracy w warunkach gry przekłada się na wzrost zaufania pomiędzy pracownikami i polepszenie wzajemnych relacji. Gra w paintball kamień stanowi również wspaniałą metodę na odstresowanie. Duża dawka adrenaliny i pozytywnej energii starczy na długi czas, a potem można ponownie odwiedzić pole bitwy, aby zdobyć nowe wrażenia!